S novou akvizicí v sestavě, obráncem Tomášem Vyskočilem, vlétli domácí do utkání náporem a po 73 vteřinách hry, po obstřelování hostující svatyně, dostal puk za záda brankáře Damaška Bělohlávek.


Za tři minuty to bylo už 2:0, když v přesilové hře zakončil akci Buchala Stavenský.
V sedmé minutě mohl přidat třetí gól Východočechů znovu Stavenský, ale tentokrát jej v jasné pozici klášterecký gólman výtečným zákrokem vychytal. A stejně tak skončila o chvíli později i pěkná kombinace prvního útoku zakončená šancí Žáka.
Z přehršle dalších šancí stojí za zmínku ještě tyč Potůčka. Po první třetině tak platil stav jen 2:0, přitom kdyby byl 5:0, nikdo by se nemohl divit. Celou první třetinu se hrálo prakticky na jednu branku, Němec se na ledě musel doslova nudit.
Závěr první části zdramatizoval jen hlavní rozhodčí Hrubý, který během padesáti vteřin vyloučil tři chrudimské hráče a dvojnásobná přesilovka se protáhla i do prostředního dějství.


Ve 24. minutě byl dost přísně vyloučen na pět minut do konce zápasu Kuncl a v dlouhé početní výhodě snížil Loučka.
Sérií vyloučení se hokej z ledu vytratil a převládaly emoce. V polovině zápasu se domácím naskytla sedmdesáti vteřinová přesilovka 5 na 3, stav se však nezměnil. S ním dokázal pootočit až ve 36. minutě chytrou a nečekanou střelou z otočky Buchal – 3:1.
V závěrečné části se domácí opět vrátili ke hře z úvodu zápasu, zatlačili soupeře do třetiny, brankou ale neskončila ani po souhře se Zadinou šance Pospíšila.

HC Chrudim – HC Klášterec n. O. 3:1
Třetiny 2:0, 1:1, 1:0


Góly 1:0 2. Bělohlávek (Stavenský, Buchal), 2:0 5. Stavenský (Buchal), 2:1 25. Loučka (Řepík), 3:1 35. Buchal (Doseděl).
Rozhodčí: Hrubý, Goder, Svoboda. Vyloučení 6:14 + Kuncl 5 minut a osobní trest do konce utkání, Novák a Růžek 10 minut osobní trest. Využití 1:1. Diváků: 510. Střely na branku 33:21.


Chrudim: Němec – Suchý, Doseděl, Fejgl, Kuncl, Giba, Šafařík, Vyskočil, Valko, Bělohlávek, Potůček, Stavenský, Pospíšil, Král, Buchal, Žák, Horák, Zadina.


Klášterec: Damašek – Řezníček, Pokorný, Znojemský, Loučka, Ambrož, Satora, Diviš, kotrouš, Černý, Řepík, Novák, Panocha, Suk, Růžek, Krpenský, Moro, Hartman, Žemlička.