První zápas této série se hrál ve čtvrtek odpoledne na severní Moravě a přinesl vyrovnaný hokej.

Úvod zápasu vyšel lépe domácím hráčům, ti ale na kadaňského gólmana Hanuljaka nedokázali vyzrát.

Kadaňští se také pomalu dostávali do tempa a i oni zaměstnávali strážce domácí svatyně.

Na první gól ale necelá tisícovka diváků čekala až do 35. minuty, kdy se střelou z voleje prosadil ostravský Červenka.

Hosté mohli vyrovnat v přesilové hře, ale vyrovnání se dočkali až po pár minutách třetí dvacetiminutovky. Běžela 44. minuta a zkušený Buďa propálil z kruhu Čecha – 1:1.

Vstřelený gól nalil hostům čerstvou krev do žil, což umocnila i další přesilová hra, ale žádný z kadaňských střelců se do sítě už netrefil a naopak na druhé straně udeřili domácí – v 53. minutě vystřelil Mikula a puk skončil až za Hanuljakem.

V závěru zápasu zkusili kadaňští hokejisté hrát v šesti bez gólmana, ale do prázdné branky pečetil na konečných 3:1 Najdek.

V této době už je dávno znám výsledek druhého osmifinálového utkání mezi Ostravou a Kadaní. Tento zápas ale skončil až po uzávěrce této strany.
Série se v pondělí přesouvá do Kadaně, třetí zápas série začíná v 18 hodin.

První hokejová liga, play off

HC Sareza Ostrava – SK Kadaň 3:1
Třetiny 0:0, 1:0, 2:1

Góly 1:0 35. Červenka (Zdeněk), 1:1 44. Buďa (Fink), 2:1 53. Mikula (Novák), 3:1 60. Najdek (Hubáček).

Rozhodčí: A. Jeřábek, Machálek, Čech. Vyloučení 4:6. Bez využití. Diváků: 920. Střely na branku 28:32. Stav série 1:0.

Ostrava: Čech - Ovšák, Buček, Gelačák, Tesařík, Vajda, Vnenk - Červenka, Najdek, Zdeněk - Dušek, Řípa, Holuša - Urban, Novák, Stránský - Niec, Hubáček, Glas - Mikula.

Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Mašek, Hlubuček, Pospíšil, Vaněček, Růžička, Všetečka - Buďa, Fink, Bauer, Fábry, Pražák, Kajer, Kýhos, Veverka, Freiberg, Kadlec, Vrtek, Chyba.

Další výsledky osmifinále play off: Hradec Králové – Třebíč 2:3 (stav série 0:1), Vrchlabí – Jihlava 3:1 (1:0), Havířov – Havlíčkův Brod 2:3 po prodloužení (0:1).