SK Kadaň– HC Sareza Ostrava 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Hokejisté Kadaně ve snaze vyhrát a vynutit si čtvrtý zápas už ve druhé minutě propásli vyloženou šanci, když Jan Bauer netrefil zblízka prázdnou branku. Ato bylo téměř vše co domácí ukázali.

Hosté byli ve všech činnostech lepším týmem. Start na puk, rychlejší bruslení, vyhrávané osobní souboje, lepší sehranost týmu. Poprvé bylo slyšet pískání diváků směrem kdomácím hráčům, kteří zápas absolutně nezvládli a ukončili sérii0:3.

Hosté otevřeli v10.minutě skóre. Kadanští nechali před Hanuljakovou brankou samotného Svačinu, který po Červenkově přihrávce mířil do prázdné klece. V17.minutě ostravský Mikula využil početní výhody a zpřesilové hry zvýšil na 2:0. Druhá třetina byla ve znamení bídného hokeje nehodného první ligy, proto se stav měnil až vtřetině třetí, když vedení Sarezy pojistil střelou pod horní tyčku Klimek a krátce nato Červenka překonal Hanuljaka počtvrté.

To kde je původ takovéhoto konce, původně dobře vypadajícího týmu, se můžeme jen dohadovat. Sjistotou do výsledku promluvila zranění hráčů, přesuny mezi Chomutovem a Kadaní, změna trenérů. Kadaň však svůj cíl splnila, což je důležité. Na druhé straně byla Sareza, kde jsou cíle omnohovyšší.

„Chceme samozřejmě zamíchat kartami vprvoligovém play off. Vtýmu je tolik hráčů, že pro zápas sKadaní zůstala celá jedna lajna doma a někteří znás přijeli jen proto, že bychom mohli hrát. Je nás hodně a každý chce hrát. Vždyť dnes vítězství 4:0 zajistilo sedm juniorů,“ řekl po zápase nestor týmu útočník RadovanGlas.

Konečný stav série: 0:3. Branky: 10.Svačina, 17.Mikula, 42.Klimek, 45.Červenka. Vyloučení: 12:9, navíc Klimek (Ostrava) 10min. Využití: 0:2. Diváci:530.