Baník se od začátku snažil hrát útočně, hned v úvodu ujížděl na domácího gólmana Hanuljaka Nekvinda, ale střelu uspěchal. Hned po něm jeho spoluhráč Plachý zužitkoval přesnou nahrávku Metličky a hosté šli do vedení.
Ve dvanácté minutě hrála Kadaň přesilovou hru a využila ji v samém závěru. Most se musel po celou dobu bránit, neuhlídali ale Pražáka, který se prosadil zblízka po přihrávce Chotaše.


I nadále se hrálo hodně vyrovnaně. Kašťák v ideální pozici mířil jen do tyče, mostecký Baroch vychytal nájezd Klause. Po celou dobu ztěžovala hráčům mlha, která se vznášela nad ledem. Ta po první přestávce ale zmizela.
Kadaňští hokejisté v úvodu druhé části přežili oslabení, Hanuljak si připsal několik dalších dobrých zákroků.
Další minuty postupně přinesly pět vyloučených hráčů Baníku, mostečtí hráči to ale ustáli a neinkasovali. Navíc Gergel si vytvořil šanci, která skončila na betonech kadaňského gólmana.


Gergel uspěl až ve 36. minutě, kdy těsně po skončené přesilovce poslal Most do zaslouženého vedení.
V poseldní třetině se domácí hokejisté tlačili dopředu. Baník si musel pomáhat i fauly, ale dalších pět kadaňských přesilovek vyšlo naprázdno a výsledek 1:2 se už nezměnil.


„Zvolili jsme v začátku přípravy náročný týden se čtyřmi zápasy ve čtyřech dnech. Kádr je zatím široký, hráči se musí o místo na soupisce zdravě poprat. Baník předvedl obětavý výkon, je vidět, že se na první ligu těší,“ řekl po utkání kadaňský trenér Miroslav Novák.
Kadaňští hokejisté včera (po uzávěrce této strany) hráli s Oldenburgem, zítra hrají naledě nováčka z Vrchlabí a v pátek se představí v Klášterci nad Ohří.

SK Kadaň – HC Baník Most 1:2

Třetiny 1:1, 0:1, 0:0


Góly 0:1 8. Plachý (Metlička), 1:1 12. Pražák (Chotaš, Pospíšil), 1:2 36. Gergel (Buďa).
Rozhodčí: Wagner, Armstark, Zajíc. Vyloučení 5:12. Využití 1:0. Diváků: 200.


Kadaň: Hanuljak - Pospíšil, Chotaš, Klaus, Satora, Hlubuček, Sedláček, Pražák, Derfler, Tenkač, Kadlec, Vrtek, Kajer, Bauer Jakub, Bauer Jan, Postl, Gellner.


Most: Baroch - Martínek, Charousek, Prošek, Nosek, Szakal, Stütz, Plaček, Zenk – Plachý, Koláček, Metlička – Buďa, Gergel, Kašťák – Urban, Baran, Zaťovič – Nekvinda, Divíšek, Karli.