První hokejová liga, 39. kolo: Jihlava – Kadaň 6:7 po sn, Beroun – Chomutov 2:3 po sn


Hlavní rozdíl v těchto zápasech byl v tom, že Kadaňští dva body vybojovali nadšením a bojovností, kdežto Chomutov pokračoval v utrápených výkonech a v Berouně bylo zřetelně vidět, že to uvnitř týmu rozhodně není to pravé ořechové…


Jihlava - Kadaň


Jasnou jedničkou v kadaňské brance byl po celou sezonu Miroslav Hanuljak, v Jihlavě ovšem chytala překvapivá nová akvizice Petr Přikryl.
Zajímavou gólovou kanonádu otevřel už po 22 vteřinách kadaňský Boušek, který si s domácím gólmanem hravě pohrál a pohodlně skóroval.
Mezi desátou a čtrnáctou minutou pak brankoví rozhodčí museli rozsvítit červená světla hned třikrát. Nejprve srovnal Hanzal, aby 27 vteřin poté vrátil vedení na stranu hostů obránce Pospíšil a ve čtrnácté minutě srovnával na třetinových 2:2 Bezděk.


Jestli se diváci kochali v první části čtyřmi góly, tak to ještě netušili, co je čeká v prostřední třetině, v níž padlo gólů dokonce šest. A jestli v první části Kadaň dvakrát vedla a Jihlava dvakrát vyrovnávala, v té druhé to bylo přesně naopak…


Poprvé v zápase poslal Jihlavu do vedení ve 22. minutě Hanzal a když o minutu poté vyrovnával Ton, odjel domácí Řehoř na střídačku a do branky putoval náhradník Vajner.


Harcovník Bakus zařídil další vedení Dukly ve 26. minutě, aby o další dvě později srovnával Višňák a stejně tak na trefu Hodka při vlastním oslabení odpověděl v závěru třetiny Mašek - 5:5.


Do třetí dvacetiminutovky se do kadaňské branky vrátil Řehoř a po necelých pěti minutách hry jej překonal Šíp - 5:6. Vyrovnání se Jihlavští dočkali dvanáct minut před koncem zásluhou Bakuse. A tím gólová přestřelka skončila. Nikdo se neprosadil ani ve zbývajících dvanácti minutách normální hrací doby, ani v pětiminutovém prodloužení a když po deseti nájezdech platil stav 1:1 (za domácí skóroval Bezděk, za hosty Boušek), rozhodl o bonusovém bodu pro Kadaň matador Šíp - 6:7!


Beroun - Chomutov


Po nepříliš povedeném domácím zápase s Brnem a ještě nepovedenějším v Benátkách si chtěli chomutovští hokejisté spravit chuť na ledě berounských Medvědů, ale mizérie pokračovala i tam.


Úvodní dějství žádný gól nepřineslo, i když Chomutovští k němu měli při několika přesilových hrách hodně blízko. Hosté byli střelecky aktivnější a berounský brankář Altrichter musel být neustále ve střehu, paradoxně ale jako první inkasoval chomutovský Lundell, kterého ve 24. minutě v početní výhodě prostřelil Sakrajda.


Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, v polovině zápasu propasíroval puk za Altrichtera Míka, ale tři minuty na to bylo v medvědím doupěti opět veselo, protože vedení domácím vrátil Novotný.


Ve třetí třetině byli Medvědi kousavější a při přesilovce 5 na 3 trefil Lundellovu tyč Šinágl. V další ze série početních výhod se v 56. minutě prudkou dělovkou prosadil chomutovský obránce Bombic a za stavu 2:2 se začínalo znovu.


Závěr byl napínavý, ale o vítězi se nakonec rozhodovalo až v samostatných nájezdech, při nichž uspěl pouze jediný hráč - chomutovský útočník Mikšovic - 2:3.