V chomutovském dresu se neobjevil elitní útok Boušek - Šíp - Polodna, chyběli i obránci Ťupa, Kolda a Černý. Ani kadaňští nenastoupili v kompletní sestavě, domácí sestava ale vypadala jako ta, která by měla hrát mistrovské zápasy.


Po úvodním „oťukání“ začal rozhodčí vylučovat a při hře čtyř proti čtyřem otevřel skóre pohotovou dorážkou chomutovský Kostourek. Hned při dalším střídání první pětky hostů udělali Chomutovští parádní kombinaci, na jejímž konci byl opět pohotově skórující Kostourek.
Hokejisté KLH Chomutov byli aktivnější a vytvářeli si další šance, domácí gólman Stejskal se ale několikrát vytáhl. V brankovišti na druhé straně neměl Horčička příliš mnoho práce a když už podnikli domácí nebezpečný útok, byl vždy na místě. Poprvé se tak do šaten odcházelo za stavu 0:2.
Od druhé třetiny se v chomutovské brance objevil mladý talent Štěrba. Jeho spoluhráči v útoku trefili při přesilovce tyč, při následné dvojnásobné početní převaze ale neuspěli vůbec. V prostřední části se hrálo přesilovek hodně, domácí hráči často pykali za až příliš důraznou hru.
Ve 25. minutě se puk odrazil k volnému Kašpárkovi, který jej napálil na branku a po drobné teči Kadaň snížila. Vyrovnání se domácí dočkali o sedm minut později, kdy ujel Kýhos a povedenou střelou srovnal. Kuriozitou tak bylo, že snížení Kadaně zařídil gólem syn chomutovského šéftrenéra mládeže a vyrovnání syn chomutovského hlavního trenéra.


O tom, že i po druhé třetině budou ve vedení chomutovští hokejisté rozhodla 39. minuta. Hosté hráli přesilovku, po ose Stehlík - Palubjak se puk dostal k volnému Révayovi a ten tvrdou střelou zápěstím prostřelil Stejskala potřetí.
Jestli chtěli Kadaňští nastoupit s tím, že chtějí rychle vyrovnat, tak se stal pravý opak. Už po šestadvaceti vteřinách hry totiž zkompletoval hattrick Kostourek, čímž potěšil nejen chomutovské fanoušky a spoluhráče, ale hlavně týmového pokladníka.


Domácí hráči se mohli dostat zpět do zápasu při dvojnásobné přesilovce, ale na gólmana Štěrbu stále nenacházeli recept.
Postupem času se zápas začal v poklidu dohrávat, poslední změnu skóre přinesla 56. minuta, kdy na konečných 2:5 pečetil Stehlík.
Další utkání čeká na chomutovské hokejisty v úterý 7. srpna, od 17.30 hodin na svém stadionu v rámci Tipsport poháru hostí extraligový tým Litvínova. Kadaňští hrají také zítra, doma od 18 hodin přivítají prvoligového nováčka, Baník Most.

 

SK Kadaň – KLH Chomutov 2:5

Třetiny 0:2, 2:2, 0:1

Góly 0:1 7. Kostourek (Bombic), 0:2 9. Kostourek (Bombic, Jíra), 1:2 25. Kašpárek, 2:2 32. Kýhos (Spitzer), 2:3 39. Révay (Palubjak, Stehlík), 2:4 41. Kostourek (Jíra, Mikšovic), 2:5 56. Stehlík (Freiberg).

Vyloučení 10:7. Využití 0:2. Diváků: 300.
Kadaň: Stejskal - Vaněček, Mašek, Hlavatý, Kocek, Spitzer, Všetečka - Polanský, Fink, Krpenský - Hlusička, Veverka, Chyba - Kýhos, Kašpárek, Duba – Hertl.
Chomutov: Horčička (20. Štěrba) - Bombic, Trefný, Šulc, Malínský, Chatrnúch, Březina, Revay, Palubjak - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Tauš, Heinisch, Havlůj - Jeslínek, Charousek, Hašek - Ton, Stehlík, Freiberg