„S panem Gudasem jsme se o víkendu definitivně dohodli na podmínkách a na spolupráci. Jeho asistentem zůstane Jiří Rech,“ potvrdil na klubovém webu Jaroslav Veverka, předseda představenstva SK Kadaň.

Ještě před několika dny se přitom zdálo, že se do Kadaně bude stěhovat kompletní exchomutovská trenérská dvojice Pešout – Rech. Avšak prvně jmenovaný, který už u týmu i několik dní působil, vedl s hráči individuální pohovory a sepisoval seznam posil, své domluvené angažmá nečekaně zrušil. „Z rodinných důvodů,“ vysvětlil Martin Pešout… A o několik dní později následně podepsal smlouvu asistenta kouče ve slovenské Skalici.

Zanedlouho čtyřiačtyřicetiletý bývalý tvrdý obránce Leo Gudas po několika jednáních na nabídku kývl.

„Jsme rádi, že jsme se dohodli a celou situaci ohledně trenérského obsazení týmu vyřešili,“ uvedl marketingový manažer kadaňského klubu David Dinda s tím, že změny v hráčském kádru se řeší. „Většina hráčů měla totiž smlouvy do 30. dubna.“

Trenérskou kariéru odstartoval v Berouně. Jako asistent se Gudas podílel na prvoligové finálové účasti Středočechů v sezoně 2003/04. Následně působil po boku Slavomíra Lenera v pražské Spartě, v posledních letech pak v Mladé Boleslavi.