1. hokejová liga: Kadaň zdolala Medvědy i nepřízeň rozhodčího

Kadaň - Hokejisté SK Kadaň sehráli ve středu velice důležité prvoligové utkání. V rámci 44. kola na svém ledě přivítali berounské Medvědy, tedy přímého konkurenta v boji o předkolo play off a vyhnutí se skupině o sestup.

23.1.2009

Ilustrační snímek.Foto: Foto: Deník/ Václav Veverka

Úvod zápasu vyšel kadaňským hokejistům na jedničku a už po necelých čtyřech minutách svítil na ukazateli skóre stav 2:0!

Hned na začátku zápasu využil přesilovou hru Zika a poté po povedené souhře s Bouškem skóroval poprvé v kadaňském dresu Charousek. Hned poté mohlo být v Kadani ještě veseleji, ale zkušený harcovník Balázs v samostatném úniku neuspěl.

V tu chvíli určitě nikdo netušil, že Kadaň už žádný další gól ve zbývajících 55 minutách nevstřelí, ale přesto to na vítězství bude stačit…
Kadaňští hokejisté sice byli aktivnější, ale nedokázali se prosazovat v koncovce.

Po přestávce Medvědi vyrovnali hru, ale oba brankáři, domácí Hanuljak i berounský Altrichter, chytali spolehlivě a byli velkými oporami pro své spoluhráče.

Bojovný zápas byl hodně rozkouskovaný díky až příliš častému vylučování.

A právě jedno z takovýchto vyloučení vzbudilo na kadaňském stadionu hodně rozruchu. Pět minut před koncem byl totiž velmi sporně vyloučen Boušek a v početní výhodě snížil na rozdíl jediného gólu berounský Novotný.

Medvědi se tak „zadarmo“ dostali zpět do hry a závěr zápasu tak byl velice dramatický. Medvědi se snažili o vyrovnání, ale Kadaňští spolehlivě bránili.
Hostům se snažil pomoci i hlavní rozhodčí Smitka, který opět nesmyslně vyloučil domácího hráče, hosté k tomu ještě odvolali gólmana, ale velice cenné tři body nakonec domácí hokejisté uhájili.

Kadaňští jsou v tabulce dvě kola před koncem dvanáctí, tedy na poslední příčce zajišťující účast v předkole play off a první nezajišťující účast ve skupině play out.

Třináctá Třebíč má ale stejně bodů a je horší pouze díky negativnějšímu skóre. Poslední dva zápasy tedy musí Kadaňští bezpodmínečně vyhrát, s Třebíčí mají lepší vzájemné zápasy.

Teď v sobotu hraje Kadaň v Mostě, nadstavbovou část pak završí příští středu domácím duelem s havířovskými Pantery.

Autor: Michal Káva

23.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Aleš Pařízek z 18. volebního okrsku v Litoměřicích vysypává obálky s volební urny.

OBRAZEM: Ze zámeckého rybníka na Červeném Hrádku vylovili ryby

Jirkov – Kapři, amuři, tolstolobici a líni. Z rybníka u zámku Červený Hrádek v sobotu vylovili více než tunu ryb.

Jako zásah proti drogovému dealerovi, popsal Sládkovo zadržení místopředseda

Chomutov – Známého politika Miroslava Sládka zadržela v pátek večer v Chomutově policie. Ta jeho počínání vyhodnotila jako nepovolenou kampaň.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

Piráti padli s Mladou Boleslaví na samostatné nájezdy

Chomutov - Piráti neprolomili sérii porážek a připsali si již šestou prohru v řadě. Tentokrát na samostatné nájezdy. Zápas se pro ně vyvíjel dobře. První třetinu vyhráli dvougólovým rozdílem, ale v prostřední části hry Bruslaři vyrovnali. Pak to už byl boj o každý centimetr ledu. Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté.