V předchozím vzájemném střetnutí Brněnští doma prohráli 5:6 v prodloužení. A také středeční duel ukázal, že jim hra Kadaně nesedí. Už v páté minutě po Gombárově sólu domácí prohrávali.


To už se v šatně vysvlékal z výstoje brněnský útočník Bakrlík. Dost nevíbaravým zákrokem přišpendlil na hrazení Pospíšila a vykoledoval si trest na pět minut plus do konce utkání. Obránce Kadaně putoval z ledu na nosítkách rovnou do nemocnice.


Celé střetnutí rozkouskovala řada vyloučení.

„S hokejem to nemělo nic společného. Po každém zákroku se káceli k zemi. Měli jsme se s tím vyrovnat líp,“ přiznal útočník Brna Ivan Padělek.


Ani ten se nevyhnul šarvátkám. „Párkrát jsem se nechal vyprovokovat. Vytočilo mě to jejich polehávání. Musel jsem něco udělat. Kadaň si z nás nemůže doma dělat dobrý den Potyčky nás ale nastartovaly. Vyhráli jsme a tak to má být. Ale dlouho jsme se na vítězství tak nenadřeli. Hodně jsem si po konci zápasu oddechli. Snad už se s Kadaní nepotkáme,“ přál si Padělek.


O vyrovnání se v závěru první třetiny postaral Robert Kántor, jehož gólový apetit mu závidí většina útočníků.


„Zaplať panbůh, že aspoň někdo branky dává. Nevím, proč se nedaří. Kluci jsou nervózní, hrají v křeči. Snad kromě Roberta na sebe nikdo nechce vzít zodpovědnost. Už potřebujeme vánoční pauzu. Bylo to utrápené vítězství. Asi na nás dopadla celosvětová krize,“ trpce se pousmál brněnský kouč Vladimír Kýhos.


O výhře Komety rozhodl v poslední části nejproduktivnější domácí hokejista Michal Černý.