Ale ne hned na ledě, tento týden totiž absolvují ještě „na suchu“, v málkovské sportovní hale a až od příštího týdne si konečně nazují i brusle.


„Po letní přípravě není úplně nejlepší, když se kluci tři týdny volna někde válí, proto jsme tento týden ještě v tělocvičně a posilovně. Nedáváme jim žádný záhul, spíše je udržujeme v provozní teplotě,“ vysvětluje asistent trenéra Michal Jäger.


Ten má v přípravě spolu s hlavním trenérem Milanem Kašpárkem pětadvacet hráčů. „Ještě tak čtyři až šest hráčů přijde, pro sezonu počítáme s kádrem čtyřiadvaceti hráčů a dvou gólmanů,“ říká trenér Kašpárek, který je zároveň sportovním manažerem KLH Chomutov.


Boje v nejvyšší juniorské soutěži určitě nebudou jednoduché a každý z týmů se hodně posiluje. Jak je tomu u chomutovské juniorky?


„Kluci co přijdou jsou všichni do obrany, já bych potřeboval ještě jednoho hodně dobrého útočníka,“ přeje si Milan Kašpárek.


Po tomto týdnu, stráveném v tělocvičně a posilovně, přijde od příštího pondělí na řadu příprava na ledě.


„Od 22. července najedeme na dvoufázové tréninky, budeme chodit i do posilovny. Také nás čeká třináct přípravných utkání,“ přibližuje program přípravy chomutovský kouč.


Chomutovská juniorka je v extralize nováčkem a hlavní cíl je tedy jasný – udržet se! „Jestli se udržíme, budeme spokojení,“ zní z chomutovské kabiny.
Přáním každého vedení hokejového klubu je mít kvalitní mládež, do níž lze sahat pro potřeby týmu dospělých.


„Oproti minulým sezonám se v tomto směru udělal krok dopředu. S áčkem jedeme společně na soustředění do Břeclavi a s trenérem Martinem Pešoutem jsme dohodnutí, že v každém zápase A týmu nastoupí jedna pětka juniorů. To už samo o sobě je signál, že je pro juniory prostor v áčku otevřený,“ dodává Kašpárek.

Přípravné zápasy juniorů


28. července: KLH Chomutov – HC Klášterec nad Ohří.
30. července: HC Klášterec nad Ohří – KLH Chomutov.
1. srpna: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav.
7. srpna: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov.
8. srpna: HC Sparta Praha – KLH Chomutov.
15. srpna: HC Slovan Ústečtí Lvi – KLH Chomutov.
19. srpna: KLH Chomutov – HC Slovan Ústečtí Lvi.
22. srpna: KLH Chomutov – HC Sparta Praha.
30. srpna: KLH Chomutov – HC Slavia Praha.


Během soustředění v Břeclavi odehrají chomutovští junioři přípravná utkání proti druholigovým mužům HC Břeclav, s juniorkou Trenčína (slovenský juniorský mistr) a juniorkou Skalice.


Juniorská extraliga se hraje pátky a soboty (výjimečně pondělí), úvodní dvojkolo sehrají chomutovští mladíci na severní Moravě, konkrétně na stadionech Sarezy Ostrava (5. září) a Vítkovic (6. září).