V prvním zápase Tipsport Cupu uštědřil Chomutov na domácím ledě lekci extraligovému Litvínovu, když vyhrál 7:2. Ve čtvrtek se hrálo v Litvínově, chemikům se podařila dokonalá odveta. Chemopetrol Litvínov – KLH Chomutov 7:1.
 
V brance chomutovského týmu dostal příležitost Michal Podolka. Ovšem dlouho v brance nevydržel, po čtrnácti minutách ho po třech inkasovaných gólech vystřídal Luboš Hořčička. Chomutov podal statečný výkon, ale doplatil na svou achillovu patu – neproměňování přesilovek.
Litvínov nastoupil bez svých největších opor, v brance chyběl Franěk, chyběl i Šlégr, Reichel, Kubinčák a Benda.
Litvínov vtrhl do utkání jako uragán. Ve čtrnácté minutě na výsledné tabuli svítilo pro Chomutov nelichotivé skóre 3:0. Nejdříve se v polovině třetí minuty prosadil junior Maxa. Ve dvanácté minutě obránce Kubát předvedl divákům hezkou individuální akci a přidal další branku. Uplynulo pár sekund a Podolka lovil puk potřetí, když ho prostřelil Bahenský.
 
Vedení na 4:0 zajistil Litvínovu po třinácti minutách druhé třetiny Bednařík a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Po čtvrtém gólu převzali na více jak třicet minut hracího času iniciativu chomutovští hráči, ale doplatili na spalování šancí a zbytečné fauly. Jejich pokusy většinou narážely na dobře chytajícího brankáře Hübla.
I on ale musel jednou kapitulovat, skórovat se podařilo až v sedmačtyřicáté minutě při přesilovce Heinischovi.
Poslední desetiminutovka patřila Chemikům. Nejdříve se prosadil agilní Lukeš, za 54 vteřin přidal další trefu stejný hráč. Poslední slovo měl pár sekund před koncem Bednařík, který zvýšil na 7:1 pro chemiky.
Tabulku skupiny Tipsport Hockey Cupu vedou s devíti body Karlovy Vary, na druhé místo se posunul Litvínov se šesti body, třetí místo se stejným počtem bodů drží Kladno, Chomutov díky třem porážkám v řadě klesl na poslední místo Tabulky se třemi body. V úterý Chomutovští hokejisté jedou do Varů, ve čtvrtek doma přivítají Kladno.
Branky a nahrávky: 3. Maxa (Jenáček), 12. Kubát (Černý), 14. Bahenský (Branda), 33. Bednařík (Punčochář), 54. Lukeš (Bahenský), 55. Lukeš (Gýna), 59. Bednařík (Rindoš) - 47. Heinisch (Chatrnúch) . Rozhodčí: Hribík - Charvát, Bláha.
Vyloučení: 11:8, navíc Lukeš (LIT) 10 min.. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 850.
 
Chomutov: Podolka (od 14. min. Horčička) - Révay, Šulc, Bombic, Trefný, Kolda, K. Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj.