Severočeši se v souboji lídrů ujali vedení ve 22. minutě, kdy Mikšovicova střela od hrazení překvapivě prošla až do brněnské sítě. Hosté mohli vyrovnat v polovině zápasu, ale Padělek z trestného střílení ve 30. minutě Horčičku nepřekonal. Naopak o dvě minuty později Jeslínek pohotovou a přesnou přihrávkou našel před bránou Havlůje, jenž vstřelil 100. gól Chomutova v sezoně. Domácí si pak náskok s přehledem pohlídali.

Chomutov naposledy prohrál 10. října s Mladou Boleslaví, která si za ním v tabulce stále drží tříbodový odstup. Středočeši dnes splnili roli favorita a porazili 5:3 Havířov. Na vítězství se však nadřeli, dvakrát prohrávali o dvě branky a hattrickem je zachránil Nouza.

Výsledky - 24. kolo:

Chomutov - Kometa Brno 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 22. Mikšovic, 32. Havlůj. Rozhodčí: Jebavý - Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:11. Bez využití. Diváci: 3260.