Hokejisté Chomutova soupeře z Brodu zdolali, Kadaň veze od Medvědů bod

CHOMUTOV - Hokejisté KLH Chomutov potvrdili svoji letošní formu a na domácím ledě v sobotním zápase porazili dosud druhý tým tabulky Havlíčkův Brod 4:1. Kadaňští hokejisté prohráli 3:2 v Berouně až v prodloužení.

30.9.2007

Logo KLH Chomutov.Foto: Archiv

Chomutov - Havlíčkův Brod 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 22. Jeslínek, 33. Malinský, 52. Kostourek, 59. Mikšovic - 14. Šulc. Rozhodčí: Jebavý - Rozlík, Sichrovský. Vyloučení: 12:11, navíc Malát (H. Brod) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1620.

Sedmé kolo první hokejové ligy poslalo na led KLH Chomutov mužstvo z Vysočiny, HC Rebel Havlíčkův Brod. Zápas prvního s druhým ve skupině Západ sliboval zajímavou podívanou a diváci opravdu sledovali pohledný hokej.
Mezi řadou fanoušků byli hráči Havlíčkova Brodu bráni za outsidery, ale na chomutovském ledě ukázali, že na druhém místě nejsou náhodou!
Úvod zápasu obstaraly přesilové hry na obou stranách, při jedné z nich zachránila domácího gólmana Horčičku po střele Kubeše tyč. V početních výhodách se hrálo prakticky po celou první třetinu, ale dlouho se nikdo nemohl prosadit. To se povedlo až brodskému Endálovi, který otevřel skóre pohotovou střelou ve čtrnácté minutě.

Do druhé třetiny Chomutovští vlétli a jejich snahu proměnil hned po dvou minutách ve vyrovnávací gól kanonýr Jeslínek, pro kterého to byl stý gól v dresu KLH Chomutov!
Vstřelený gól domácí hráče hodně nabudil a najednou jich bylo plné hřiště. Nejblíže k dalšímu gólu byl Boušek, který dostal puk před prázdnou branku, skóre se ale opět měnilo až ve 33. minutě, kdy hráli domácí přesilovou hru a parádní dělovkou od modré ji po sedmi vteřinách ukončil obránce Malinský - 2:1.

Havlíčkobrodští hokejisté dostali na začátku třetí dvacetiminutovky výbornou příležitost dostat se zpět do zápasu, když během několika vteřin usedli na trestnou lavici Hašek s Ťupou a Révayem. Rebelové se usadili v chomutovském pásmu, ale k vážnější střele se vůbec nedostali.
Jak se má využívat přesilovka ukázal hostům domácí Kostourek v 52. minutě. Před brodským gólmanem Nerudou vznikla hodně nepřehledná situace, Kostourek si všiml volného puku a bylo to 3:1!
Pět minut před koncem hráli hosté opět dvojnásobnou přesilovku, ale dopadli stejně, jako o pár minut před tím.
Konečnou podobu výsledku pak dal v 59. minutě Mikšovic, který svým prvním gólem v sezoně pečetil na 4:1!
Po této brance se hra na chvíli přerušila. M ohl za to jeden z méně chytřejších domácích fanoušků, který na led hodil modrou dýmovnici, po pár minutách se ale zápas v klidu dohrál.

“Celý zápas jsme odehráli velmi kvalitně. Ačkoliv jsme prohrávali, dokázali jsme hrát koncentrovaně a dobře do obrany. Klíčovým momentem bylo za stavu 2:1 ubránění dlouhé přesilovky pět na tři. Mužstvu za výkon patří dík,“ řekl po utkání chomutovský kouč Vladimír Petrovka.

Berounští Medvědi – SK Kadaň 3:2 po pr.

Hokejisté SK Kadaň jeli k zápasu sedmého kola pvní hokejové ligy na led berounských Medvědů.
Utkání začalo ve svižném tempu. Hra se pželévala nahoru dolů. V šesté minutě se dostal sám před bránu domácích chyba, leč puk zůstal před brankovou čarou. Poté následovaly další příležitosti, několik vyloučení a při tom posledním se nemýlil kadaňský Poživil, který vyhnal pavouky z růžku Novákovo svatyně. První třetina tedy skončila 0:1.

Medvědi začali druhou třetinu náporem, který využil Tvrzník v přesilové hře. Poté měli domácí ještě několik příležitostí, ale Hanuljak na další kapitulaci prozatím nepřistoupil. V polovině zápasu si kadanští vytvořili velký tlak, několikrát za sebou vystřelili na Nováka, který je vyrážel před sebe. Na střelu Kýhose však byl již krátký. Berounští měli poté několik příležitostí vyrovnat, selhali však v koncovce.
Úvod třetí třetiny kopíroval tu druhou. Domácí nastoupili s velkým nasazením, rozebrali kadaňskou obranu a vyrovnali Tvrzníkem. Kadaňští pak byli do 50. minuty pod velkým tlakem, který však přestáli. V závěru normální hrací doby ještě měli hosté několik výborných příležitostí, které ovšem nezužitkovali.

Kadaňští začali prodloužení v oslabení. Bezchybnou obranou hrou ho přestáli. Domácí měli poté ještě několik příležitostí.
Tu závěrečnou půl minuty před koncem také využili a připsali si tak bonusový bod.

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky z chomutovské ZŠ Březenecká

Kapitán Chomutova Michal Vondrka (vlevo) a Vladimír Růžička mladší.

Piráti nezpanikařili a krizi překlenuli. Je to o psychice, říká Vondrka

Politolog Zdeněk Zbořil předpokládá rozpad Okamurovců

Ústecký kraj - Co voliči volbami v Ústeckém kraji vzkázali politikům? Politolog Zdeněk Zbořil k drtivému vítězství hnutí ANO uvedl, že z výsledků voleb z Ústeckého kraje, podobně jako v celé ČR, cítí touhu občanů po zázraku.

Mikuláš Peksa, Piráti: Naši voliči přišli odevšad

Ústecký kraj, Litoměřice - „Jako první věc se podívám na těžbu lithia,“ slibuje nový poslanec Mikuláš Peksa. Krajský lídr Pirátů pochází z Litoměřic.

Víte si rady s dýní? Pošlete nám svůj nejlepší recept!

Dýně, druh tykve, má v kuchyni široké využití. Byť nejznámější je asi polévka, lze ji připravovat na mnoho způsobů, vařit, péct nebo zavařovat. Pochlubte se, jak si tuto zeleninu vychutnáváte vy!

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.