První hokejová liga pokračovala ve středu 9. ledna zápasy 34. kola.
Boleslav – Chomutov
Dlouho očekávaný souboj dvou nejlepších týmů první ligy přinesl zezačátku vyrovnaný hokej s mírnou převahou hostů, nakonec to ovšem skončilo drtivou převahou a vysokou výhrou domácích…
Začátek zápasu vypadal pro Chomutov dobře – během pěti minut hosté dvakrát orazítkovali domácí tyč a v jedenácté minutě se pohotově prosadil Stehlík.


Poté ale Chomutovští jakoby najednou přestali hrát a domácí toho využili.
Do konce první části se ještě neprosadili, ale úřadovat začali hned od začátku té druhé.
Nejprve využil laxnosti chomutovské obrany Gombár, po něm si puk do vlastní branky srazil nejprve obránce Kolda, poté i gólman Horčička a najednou to bylo 3:1 pro domácí.
Boleslav hrála v pohodě, Chomutov naopak viditelně křečovitě a když v rozhodujících chvílích rozhodčí spíše připískl domácímu týmu, bylo jasné, že body zůstanou doma.
Ve třetí části už hosté odpadli a domácí si na ledě dělali co chtěli. Přidali další tři góly a díky vysokému vítězství 6:1 vystřídali Chomutov na čele prvoligové tabulky.

BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 6:1


Třetiny 0:1, 3:0, 3:0


Góly 0:1 11. Stehlík (Šíp), 1:1 21. Gombár (Sýkora, Jindra), 2:1 25. Rumpel (Bauer, Mocek), 3:1 33. Mocek (Bauer, Eiselt), 4:1 47. Mazanec (Mikulík), 5:1 48. Král (Sýkora), 6:1 58. Handlovský (Rod, Lukáč).
Rozhodčí: Fraňo, Podrazil, Špringl. Vyloučení 4:6. Využití 3:0. Diváků: 3100. Střely na branku 49:25.


Boleslav: Šindelář - Bauer, Jaroměřský, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek - Sýkora, Král, Gombár, Rumpel, Boháč, Šebesta, Gajovský, Rod, Handlovský, Nouza, Mikulík, Eiselt, Rozsíval.
Chomutov: Hořčička - Revay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, K. Černý, Březina, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna, Zika, Kostourek, Freiberg, T. Černý, Stehlík, Hašek, Tauš, Charousek, Havlůj.


Havlíčkův Brod – Kadaň
Šlo o důležitý zápas, protože Brodští se na Kadaň začali v tabulce nebezpečně dotahovat.
Během šedesáti minut hry ale měli střelci pořádně zvlhlý střelecký prach a když už se někdo do nadějné šance dostal, nevyzrál na spolehlivě chytající brankáře.
Během šedesáti minut si příznivci ani jednoho z týmů magické slůvko „gól“ nezakřičeli a zápas se tak musel prodlužovat.
Z původně plánovaných pěti minut nastavení se ale odehrály pouze tři – poté se k odraženému puku dostal domácí Aleš Jelínek, který rozhodl o tom, že dva body získal za fotbalový výsledek 1:0 tým brodských Rebelů. Ten je teď v prvoligové tabulce už jen pět bodů za Kadaní.HC Rebel Havlíčkův Brod – SK Kadaň 1:0 po prodloužení


Třetiny 0:0, 0:0, 0:0 – 1:0
Gól 1:0 64. A. Jelínek (Kubeš).
Rozhodčí: Jeřábek, Kreuzer, Polonyi. Vyloučení 3:4. Bez využití. Diváků: 950. Střely na branku 25:27.
Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Mašek, Brňák, Schmidt, Pospíšil, Hlubuček, Chotaš, Hlavatý - Kadlec, Fink, Chyba - Buďa, Kazatel, Kajer - Pražák, Jan Bauer, Jakub Bauer - Kýhos, Veverka, Hlusička.
Příští kolo: Chomutov – Most, Kadaň – Mladá Boleslav.