Vzhledem k předvánočním výsledkům se očekávalo, že Chomutovští Brnu dvě porážky oplatí, ale Brno od začátku předvádělo bojovný a nátlakový hokej, který na domácí platil. Gólový účet otevřel v osmé minutě kanonýr zápasu Sedlák, domácí poté zapnuli a vytvořili si několik šancí. Zapomínali ale na zadní vrátka a jen díky spolehlivě chytajícímu Lundellovi neinkasovali další gól.


Úvod druhé třetiny byl pro Chomutov jak noční můra. Během dvou minut totiž brněnší Padělek se Sedlákem zařídili Kometě tříbrankový náskok.
Chomutovští se snažili, ale jejich snana byla bezzubá. Až ve 32. minutě se dorážkou do prázdné branky prosadil chomutovský kapitán Hlinka. Hned o dvě minuty později ale zchladil chomutovské naděje hattrickem Sedlák.


Do třetí části vstoupilili Chomutovští alespoň se snahou o zkorigování, ale dlouho se nedokázali prosadit. Až ve 49. minutě prostřelil bývalého chomutovskhého gólmana Horčičku Hašek a rázem bylo opět o co hrát.


Chomutovští najednou zvýšili aktivitu a když v 56.minutě snížil na rozdíl jediného gólu Skořepa, akcie Chomutova rázem stouply. Uběhly pouze další dvě minuty a Jíra dokázal to, v což už nikdo nedoufal - vyrovnal na 4:4!


Poslední minuty zápasu i pětiminutové prodloužení vítěze neurčilo a o bonusový bod se tak muselo rozhodovat při samostatných nájezdech. V nich si vzal hlavní slovo nejlepší hráč zápasu, brněnský útočník Sedlák a protože domácí Míka s Eiseltem neuspěli, připsali si výhru hráči Brna.


KLH Chomutov - HC Kometa Brno 4:5 po samostatných nájezdech (0:1, 1:3, 3:0 - 0:0 - 0:2)
Góly: 32. Hlinka (Pulpán), 49. Jeslínek (Hašek, Ťupa), 56. Skořepa (Pulpán), 58. Jíra (Mikšovic) - 8. Sedlák (Zubíček), 21. Padělek (Korhoň), 23. Sedlák (Liščák, Protivný), 34. Sedlák, roz. sam. nájezd Sedlák. Rozhodčí: Vampola - Rozlílek, Sichrovský.


Chomutov: Lundell - Ťupa, Grof, Pulpán, Toivonen, Nikolov, Všetečka, Trefný, Bombic - Hašek, Skořepa, Jeslínek - Hlinka, Mikšovic, Jíra - Eiselt, Domin, Míka - Malát, Tauš, Fábry.


Brno: Horčička - Zubíček, Houdek, Morava, David, Kántor, Lhotský, Protivný, Křetinský, - Klimt, Padělek, Haluza - Mikšan, Švagrovský, Bakrlík - Korhoň, Kostourek, Polodna - Brabenec, Liščák, Sedlák.