Končila mu smlouva, v níž měl opci jen pro extraligu.

„Těch důvodů, proč jsme mu nenabídli nový kontrakt a nedohodli se na spolupráci, bylo víc. Po vzájemné dohodě s hráčem tak rozhodlo vedení klubu. Víc se k tomu nechceme vyjadřovat,“ řekl včera odpoledne marketingový manažer chomutovského klubu David Dinda.

V základní části uplynulé sezony odehrál bývalý slovenský reprezentant vinou zranění pouze 25 utkání, v play off sedm. Celkem si do individuálních statistik kanadského hodnocení Hllinka připsal 36 bodů.

„Patřil k ozdobám soutěže, pro první ligu jako takovou je tato zpráva špatná, je to škoda. Každý hráč, který vlastní medaile ze světových šampionátů, má co nabídnout. My se s tím musíme vypořádat a najít nového vůdce.“

„Zatím nic nového před podpisem nemám, jiné angažmá jsem si nehledal,“ řekl pro klubový web bývalý kapitán KLH Chomutov.

Vedle nového lídra shání na hráčském trhu chomutovský klub i kvalitního brankáře. „Ano, o příchodu nového gólmana i dalších hráčů nyní jednáme. Myslím, že nyní už budou příchody nových akvizic nad odchody převažovat. Pohyb hráčů směrem z klubu už máme většinou vyřešený,“ prohlásil Dinda.

Letní přípravu zahájí KLH Chomutov 27. dubna. Do té doby by měl mít nový kouč Radim Rulík o složení týmu výraznější představy.

„Budeme využívat místní sportoviště, ale oproti zvyklostem chystáme na přání trenéra i týdenní kondiční soustředění na horách,“ dodal marketingový ředitel.