Trenér Chomutova Martin Pešout dokonce tvrdil, že se na Trombíka sápal muž s nožem. „Kdyby ho ostatní nestrhli na zem, kdo ví, jak by to dopadlo. Už to tady bude jako v Itálii,“ prohlásil po zápase prvoligového play off před novináři.

V pondělí už se však ke svému výroku neznal. „Já nic takového neřekl. Zeptejte se pana Augusty,“ odkázal na kouče Dukly, jenž na tiskovou konferenci dorazil až po Pešoutových výrocích.

Další tři muži v pruhovaném se před rozzuřeným davem „ukryli“ na ledové ploše. Trombíkova kolegu Daniela Kočího jeden z diváků pronásledoval i na kluzišti. Pořadatelé měli co dělat, aby se na led nedostali také další výtržníci.

Rozhodčí, kteří unikli lynčování, nakonec našli azyl v šatně Dukly. Do své kabiny se dostali až zhruba půl hodiny po skončení utkání za asistence policie.

Přestože mela vypadala hodně divoce, Kočí uvedl do zápisu překvapivě mírné hodnocení. „Pořadatelská služba plnila svou povinnost, ale diváci byli ve větším počtu a incidentu nešlo zabránit,“ napsal.

Jihlavský klub by tak mohl vyváznout bez postihu. „Neměli bychom být potrestáni, i když oficiálně ještě žádné stanovisko vyřčeno nebylo. K podobným situacím může dojít. Ale tím nechci říct, že s incidentem souhlasím,“ konstatoval šéf Dukly Bedřich Ščerban.