Chomutov ovšem po Novém roce zažívá poměrně značný útlum, který ještě umocnil odchod dlouholetého trenéra Severočechů Vladimíra Kýhose. Ten odešel do Komety Brno a na jeho místo nastoupil dosavadní trenér Kadaně Martin Pešout. Celkově chomutovské mužstvo vroce 2008odehrálo sedm zápasů, ve kterých si připsalo jen sedm bodů. Navíc zposledních čtyř utkání pod vedením trenéra Pešouta Chomutov vydřel jen domácí vítězství 2:1 nad Kadaní. Jen dodejme, že berounští hokejisté po Novém roce dokázali také vybojovat vsedmi utkáních sedmbodů.

Nabízí se tedy otázka: Dokáží Berounští Medvědi využít slabší formy favorita? Pokud zopakují výkon ze sobotního střetnutí sMladou Boleslaví, pak rozhodně chlapci od Berounky mohou reálně pomýšlet na body. Musí se ovšem vyvarovat hloupých chyb vobraně a zlepšit koncovku.

Právě vsobotu podali berounští hokejisté výborný výkon. „Určitě jsme podali jeden znejlepších výkonů vletošní sezóně, ale na body to proti zkušenému soupeři bohužel nestačilo,“ řekl po zápase berounský trenér Karel Najman. Medvědi vtomto utkání opět vyhořeli vkoncovce, Cháberu překonali zřady šancí jen jednou. „Jsme smutní ztoho, že se nám nepodařilo dosáhnout alespoň na bod. Pro hráče by to byla velká psychická vzpruha. Po takovém výkonu a bez bodu, to hodně sráží sebevědomí a stojí to hodně psychických sil,“ dodal trenér Najman.

Vletošní sezoně se celky Berounských Medvědů a Chomutova střetli celkem třikrát. První dva zápasy vyzněly jednoznačně pro Chomutov, který vyhrál vBerouně vysoko 7:0 a na svém ledu pak zvítězil 4:1. Vposledním vzájemném střetnutí, které se odehrálo 5.ledna, se Medvědi konečně dočkali bodů. Beroun zvítězil 3:2 vprodloužení.

Utkání začíná na zimním stadionu vChomutově v17.30hodin.