Jak by vypadal hvězdný tým KLH Chomutov za uplynulých jedenáct prvoligových sezon? Zjišťovali jsme to u hokejových odborníků, kteří jsou s chomutovským hokejem dlouho spjati…

Do této ankety hlasovalo šest osob – bývalého dlouholetého trenéra Vladimíra Kýhose, bývalého generálního manažera Vojtěcha Čihaře, předsedy Fan klubu a sportovního redaktora Michala Kávy, současného generálního manažera Milana Vackeho, bývalého dlouholetého vedoucího mužstva a současného sekretáře klubu Martina Paška a zástupce dlouholetého sponzora Adama Zwettlera.

Hlasující měli na výběr ze 16 gólmanů, 70 obránců a 68 útočníků, kteří se v chomutovském dresu objevili v uplynulých jedenácti prvoligových sezonách, byť jen v jediném utkání.

Ve všech šesti hlasovacích lístcích se objevila čtveřice gólman Jarina, obránce Bauer a útočníci Koláček s Jírou. „Je to pro mne veliká čest, dostat se do této elitní skupiny. Rád na roky sehrané v Chomutově vzpomínám,“ neskrývá radost Kamil Koláček, který před dvěma lety dostal i cenu Fan klubu KLH Chomutov určenou nejlepšímu hráči desetiletí.

Každý volil své favority a oblíbence. Drtivá většina hlasovala pro ty hráče, kteří v Chomutově zanechali nesmazatelnou­ stopu.

Bývalý generální manažer Vojtěch Čihař například zdůvodnil svoji nominaci slovy: „Kdyby se tito hráči v Chomutově udrželi, tak tu extraligu už hrajeme čtyři roky.“

Z nominovaných hráčů vzešly tři chomutovské All–star týmy. V tom elitním se objevila tato šestice – brankář Kamil Jarina, obránci Richard Bauer s Petrem Martínkem, a útočníci Kamil Koláček, Petr Jíra a Stanislav Mikšovic.

V případě bodové rovnosti rozhodovalo to, kdo za Chomutov sehrál více zápasů. To se týkalo obránců Ťupy, Hájka, Trefného a útočníků Mikšovice, Šípa a Bouška.

1. All-star team: Kamil Jarina – Richard Bauer – Petr Martínek – Kamil Koláček – Stanislav Miškovic – Petr Jíra
2. All-star team: Luboš Horčička – Martin Ťupa – Jakub Trefný – Ladislav Boušek – Radek Šíp – Viktor Hübl
3. All-star team: Michal Fikrt – David Hájek – Kamil Prachař – Daniel Branda – Jiří Gombár – Michal Jeslínek

Ke zprávě je připojeno video - Komentář k jednotlivým hráčům 1. All-star týmu od Martina Paška + reakce jednoho z vybraných - Kamila Koláčka.