První střetnutí těchto soupeřů hrané v Chomutově vyznělo jasně pro domácí, kladenští si odvezli šestibrankový příděl (6:2). V odvetě na ledě Kladna ale chomutovští borci svého soupeře nepřehráli, podlehli těsně 1:2. Kapitán Zdeněk Skořepa našel příčinu porážky jednoduše: „ Domácí dali dva góly, my pouze jediný.“
Na první branku zápasu si museli fanoušci počkat až do osmnácté minuty. Kladno se dostalo do přečíslení po pravé straně a nenápadná střela Jaroslava Kally propadla Hylákovi mezi betony.
Domácí vstřelený gól výrazně oživil, navýšit náskok jim ale do konce třetiny hosté nepovolili.
Přidat další branku se ale domácím povedlo hned po přestávce, ve 21. minutě se prosadil kladenský mladíček Martin Látal. Chomutovští hokejisté se snažili stav zkorigovat, hlavně vinou dvou vyloučení před koncem třetiny se ale do tlaku dostat nedokázali.
Ve třetí třetině hosté zabrali, vytvořili si mírný tlak a ve 46. minutě konečně rozjásali hrstku hostujících fanoušků. Gólově se prosadil Petr Jíra.
Za stavu 2:1 pro domácí se nechal na pět minut vyloučit Toman a hosté měli velkou příležitost k vyrovnání.
Zbytečným vyloučením Selingra se o početní převahu ale připravili, v 56. minutě se nechal vyloučit také Pavlas a osudu zápasu bylo rozhodnuto.
V posledních minutách zápasu šel hokej stranou, tvrdá hra s množstvím osobních soubojů a strkanic vyvrcholila v poslední minutě bitkou.
Chomutovský Bombic prokázal svoje boxerské nadání a bez milosti skolil svými pěstmi domácího Látala. „Bylo to dva jedna a i v přípravných zápasech jsou emoce. Každý chce vyhrát. Měli jsme nějaké šance na vyrovnání, bohužel jsme nic neproměnili. Od toho pramení nervozita a hrubější hra každého hráče. Nic velkého to ale nebylo,“ zhodnotil ostrý závěr zápasu Zdeněk Skořepa.
Na skóre zápasu již nic nezměnila ani závěrečná power – play hostů.
Hokejisté KLH Chomutov prohráli na ledě Kladna těsně 2:1, znovu však dokázali odehrát vyrovnaný souboj s extraligovým soupeřem.
„Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. My jsme měli také šance, ale bez využití. Poté jsme obdrželi branku a tím se domácí Kladno dostalo na koně. Zápas se hrál na horu dolů a je to zatím pouze příprava,“ dodal Skořepa a následně