Bude to již jeho čtvrté vystoupení na kontinentálním šampionátu. Na poprvé se mu příliš nedařilo a vypadl hned v prvním kole, podruhé už byl o dost úspěšnější a obsadil 7. místo, do třetice mu patřilo 11. místo. Nyní by rád sahal na medaile. V sobotu jej čeká vážení a losování skupiny, v neděli se pak pustí do kvalifikačních bojů, kterými by rád prošel až do finále.

S jakým cílem do Gruzie odjíždíš?

S cílem, aby to bylo zase lepší, než loni a s cílem být se sebou spokojen. Mým hlavním úkolem je neskončit v prvním kole, to by bylo velké zklamání. Největším cílem je určitě medaile.

S jakým umístěním bys byl spokojen?

Rozhodně bych byl spokojený, kdybych zápasil o medaile, tedy kdybych skončil do pátého místa. Tam už se potkávají špičky.

Jak moc bude záležet na losu a jaký by sis přál?

To bude jedna z nejdůležitějších věcí. Nejtěžší los by byl Rus, Turek a Azerbajdžánec, to bych moc nechtěl. Naopak poměrně snadný by byl například Švýcar či Rakušan. Prohrát se ale může s kýmkoli, ale porazit se dá i ten nejlepší. Samozřejmě ale budu rád, když budu mít lehčí rozjezd.

A co váha? Zápasníci většinou mají dva závody, jeden s váhou a druhý samotný turnaj. Jak to máš ty?

Váha je pro mě teď největší problém a neznámá. Nikdy jsem nevážil tolik, jako teď. Ještě nedávno jsem měl dvaadevadesát kilo a teď mám osmdesát devět, takže mi chybí ještě pět kilo.

Máš na to už jen čtyři dny. Je tedy vše v pořádku?

Myslím, že se to dá v pohodě zvládnout. Nejsem ale moc zvyklý shazovat, vždycky jsem měl tak kilo dvě nad, ale tolik ještě ne. Celkově jsem ale rád, že jsem nabral, je to výhoda. Zatím dodržuji jen správný jídelníček a radí mi kluci, kteří shazují běžně. Když vynechám poslední den, dva vodu, tak to v klidu spadne.

Jaká byla příprava na Mistrovství Evropy? Šlo všechno podle tvých přání, neovlivnila ji nějaká zranění?

Zranění se mi naštěstí vyhnula a příprava byla úplně suprová. Vše bylo tak, jak mělo být. Zúčastnil jsem se všech třech soustředění v Maďarsku a také mezinárodního turnaje v Srbsku, kde jsem byl první…

Teprve se chystáš na Mistrovství Evropy, víš už ale, jaký bude nominační klíč k Mistrovství světa? Může výsledek na Evropě pomoci?

Nominační systém se ještě řeší. Ještě není nic jistého, je to totiž až za půl roku. Dobrý výsledek na Evropě může určitě pomoci, ale určitě také budou ještě stanoveny nějaké mezinárodní nominační turnaje. Největším konkurentem pro mně je týmový kolega Vojta Kukla.

Můžeš nějak shrnout, která výprava by podle tebe měla být na Mistrovství Evropy favoritem?

Tím budou jako téměř vždy Rusové. Na Olympijských hrách sesbírali téměř všechny medaile. Domácí Gruzínci, ale budou také dobří…

A jak je na tom česká výprava? Kdo z reprezentačního týmů má největší ambice?

To se nedá říct. Nejvíc zkušený je určitě David Vala, který se vrací do těžké váhy. Od něj se toho čeká asi nejvíc. Jinak je celý tým kompletně omlazený, tak uvidíme.

Těšíš se vůbec do Gruzie? Bude čas se někam zajít podívat?

Kdyby to bylo aspoň v Azerbajdžánu, tak by to bylo blíž k mému rodišti. V Gruzii jsem ale nikdy nebyl, tak jsem zvědavý, jak to tam bude vypadat. Ale že bych se těšil…Těšil by se spíš do Colorada, nebo tak někam… Uvidím, jestli bude vůbec chuť a čas se jít někam podívat.