Hokejisty Chomutova dělí od postupu do finále play off 1. ligy jediný zápas. Naopak Kometě se pomalu rozplývá extraligový sen. Brněnský tým podlehl v pátém utkání semifinále Severočechům 1:4, v sérii prohrává 2:3 na zápasy. V neděli bude hrát na chomutovském ledě o vynucení sedmého zápasu.

Vyprodaná hala Rondo viděla sledovala v Brně podobný scénář jako v předchozích soubojích. Kometa se hnala dopředu, byla aktivnější, jenže Chomutov precizně a spolehlivě bránil. Navíc popáté v pátém zápase po sobě vstřelil první branku.

„V první desetiminutovce jsme hráli dobře, jenže jsme nedokázali využít dvě tři šance, pak jsme nechali soupeře odskočit po individuálních chybách,“ litoval asistent brněnského kouče Viktor Lukeš.

Hosté přijeli do Brna s účinnou taktikou, chytře zpacifikovali brněnské útoky a když vycítili šanci, podnikali rychlé nebezpečné brejky. „Chtěli jsme odčinit porážku z minulého zápasu. Taktika zněla hrát dozadu, to se nám dařilo a později jsme si ohlídali vedení,“ byl s výkonem spokojený chomutovský asistent Jiří Rech.

Po bezgólové první třetině vstoupili domácí do druhého dějství hodně vlažně. Na útočné modré chyboval Kostourek a Severočeši dokázali využít přečíslení dva na jednoho. Po Eiseltově přihrávce se nemýlil Pulpán. Kometu inkasovaný gól hodně zchladil. „Zase na nás padla deka a dostali jsme se do útlumu jako v prvním a třetím zápase,“ líčil Lukeš.

Jeho svěřenci navíc opět prohrávali velkou část vhazování. „Je to velký problém současného brněnského týmu. Většinu buly vyhraje soupeř a my se pak strašně moc nadřeme, abychom získali kotouč zpět,“ zlobil se obránce Robert Kántor.

HC Kometa Brno – KLH Chomutov 1:4 (0:0, 0:2, 1:2).

Muž zápasu: Miroslav Hanuljak

Branky: 60. Klimt (Padělek) – 22. Pulpán (Eiselt), 25. Jíra (Hlinka, Skořepa), 57. Eiselt (Jíra), 60. Hlinka. Rozhodčí: Lacina, Souček – Padevět, Prchal. Vyloučení 4:2, navíc Křetinský 10 min OT. Využití 0:1. V oslabení 0:0. Diváků: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:3.

Kometa: Hylák – Zubíček, Koma, Kántor, Lhotský, Křetinský, Kempný, Morava, David – Polodna, Kostourek, Haluza – Brabenec, Pucher, Korhoň – Vondráček, Barus, Dlouhý – Sedlák, Padělek, Klimt. Trenér: Kýhos.

Chomutov: Hanuljak – Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen – Hlinka, Skořepa, Květoň – Eiselt, Mikšovic, Jíra – Hašek, Domin, Míka – Gombár, Polanský, Tauš. Trenér: Pešout.

Severočechům se dařila vyčkávací taktika, tři minuty po Pulpánově úvodní trefě hráli přesilovku po vyloučení Kántora, Kometě se nepodařilo vyhodit puk a Jíra jí zcela osamocený před Hylákem zasadil druhý úder. Domácí už se ve zbytku zápasu nevzpamatovali. Králem ledu se stala chomutovská defenziva, která většinu brněnských šancí rozpustila už v zárodku.

„Od modré bylo velmi těžké trefit branku, jejich hokejisté hráli velice obětavě. Snažili jsme se alespoň nahazovat, jenže puky do brány nechodily a z toho vyplývala ta nemohoucnost,“ posteskl si Kántor.

Závěrečnou část dohráli domácí zakřiknutě, hořkost z nepovedeného zápasu ještě navýšily góly Eiselta a Hlinky.

„V kabině vládne obrovské zklamání. Musíme vyhrát v Chomutově, ale bude to velice těžký,“ uvědomuje si Kántor.

Brňané mohou prodloužit sérii v neděli. Když podlehnou, oholí si vousy a sezona skončí. Titul pro mistra 1. ligy, ba co víc baráž o extraligu, připadne někomu jinému.

SMOLAŘ ZÁPASU
Ve 47. minutě mohl zvrátit stav nepříznivého vývoje zápasu. Obránce Robert Kántor měl před sebou úplně volnou branku, ale místo střely nesmyslně volil přihrávku. Místo kontaktního gólu přišla další psychická rána pro Kometu.
MUŽ ZÁPASU
Chomutovská obrana šlapala v Rondu bezchybně. Když přece jen pustila modrobílé do šance, v brance předváděl fantastické zákroky Hanuljak. Vytáhl se proti Vondráčkovi, zneškodnil i další nebezpečné příležitosti soupeře.
OKAMŽIK ZÁPASU
Ve 24. minutě odpískal sudí Lacina hákování Kántorovi a domácí tým se téměř minutu účinně bránil. Pak však nedokázal vyhodit puk, Hlinka z rohu krásně přihrál Jírovi a ten nadvakrát dokázal překonat Hyláka. Z druhého zásahu už se modrobílí nevzpamatovali.