Cílem je okamžitý postup. Na prvním tréninku se díky kvintetu juniorů sešly čtyři kompletní formace. Hodinový trénink probíhal pod dohledem bývalé opory Petra Jíry, neboť hlavní kouč Petr Martínek se své role kvůli nařízené karanténě ujme až v příštím týdnu. „Kdybych takhle začínal hned po hráčské kariéře, asi by to bylo hodně složité, ale teď už to takový problém nebyl, i když úplně ideální to taky nebylo,“ řekl šéf chomutovské akademie a na čas hrající trenér po úvodní jednotce. Čtyři roky po ukončení aktivní kariéry nehrál a až před rokem začal podle vlastních slov chodit hrát se starou gardou.

Z mladíků se na ledě v obraně objevili Dominik Ferbas s Davidem Petráskem, v útoku benjamínci ročníku 2003 Tadeáš Svoboda, Dominik Pavlák a Tomáš Vyroubal. První z ofenzivních hráčů dokonce trénoval na centru mezi ostřílenými bardy Petrem Jírou a Jiřím Gombárem.

Další tréninková dávka čeká ještě nedávno extraligové mužstvo v pátek. Do krajské ligy Ústeckého kraje vstoupí Piráti třetí zářijový víkend v Kadani.