Domácí byli v zápase jasnými favority, ale proti houževnatě bojujícímu soupeři se neprosazovali podle svých představ. V šumperské brance podával výborný výkon gólman Hylák, na kterém si chomutovští hráči vylámali zuby i při loňském play off proti Brnu.

Jediný gól úvodní třetiny obstaral v osmé minutě domácí kanonýr Duda a i v prostřední části se Chomutov prosadil jednou - ve 24. minutě zvyšoval na dvoubrankový náskok Jíra.

Šumperští se do útočení příliš nehrnuli, ale když se odhodlali, tak byli nebezpeční. Tři minuty po úvodu závěrečné části ale jejich útočné choutky zchladil domácí obránce Pavlas - 3:0.

Hosté se dostali ke slovu ve 46. minutě, kdy je vrátil zpět do zápasu skórující Noga.

Ve zbytku třetiny se hrálo několik přesilovek, ale ani jedna z nich už k další změně stavu 3:1 nevedla.

KLH Chomutov - Salith Šumperk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly 1:0 8. Duda (Procházka), 2:0 24. Jíra (Skořepa, Trochta), 3:0 43. Pavlas (Jíra, Trochta), 3:1 46. Noga (Hašek, Vosátko). Rozhodčí: Fraňo, Hynčica, Mašek.

Chomutov: Hanuljak -Pulpán, Bombic - Trefný, Pavlas - Malínský, Grof - Všetečka, Révay - Procházka, Mikšovic, Duda - Skořepa, Trochta, Jíra - Eiselt, Fiala, Jeslínek - Hašek, Domin, Míka.

Šumperk: Hylák - Vosátko, Ondráček, Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal, Novajovský - Brynecký, Hašek, Vymazal - Sedlák, Hulva, Pekr - Meluzín, Podešva, Antonovič - Noga, Janečka, Hrňa.