Chomutov – Hradec
Chomutovský cíl zněl jasně, porazit Hradec Králové a vstoupit do nadstavbové části z prvního místa. Pro to dělali chomutovští hokejisté maximum, což se jim vyplatilo v polovině první části. Nadvakrát překonal brankáře Luňáka Roman Chlouba a otevřel skóre – 1:0. Ještě veseleji bylo domácím na konci druhého dějství, kdy přidal druhou branku Jaroslav Kůs – 2:0.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, což vyústilo v naše vedení,“ potvrdil asistent Liška. Téměř jasný zápas se ale po druhé přestávce změnil v drama. Domácí borci se již možná viděli u vánočního stolu a během prvních devíti minut třetí třetiny hosté dokázali vyrovnat. Rána pro domácí přišla v padesáté první minutě. Opařený Chomutov poslal třetí brankou ke dnu hostující Čermák - 2:3. Kapitán Zdeněk Skořepa nehledal po zápase výmluvy.

„Třetí třetina se nám vůbec nepovedla. Neplnili jsme si to, co máme dělat. Lítali jsme tam, kde jsme neměli a nedrželi jsme si pozice.“ Štěstí ale nakonec u domácích přece jen stálo, v 57. minutě rozkopal dveře do prodloužení Martin Davídek – 3:3.
V tu chvíli již všichni domácí fanoušci znali výsledek utkání Ústí nad Labem – Vrchlabí (6:0) a věděli, že Chomutov musí vybojovat pro udržení první pozice dva body.

V prodloužení ale měli navrch hosté, kteří zvonili na konstrukce Hanuljakovi brány. S pomocí svých tyčí ale nakonec domácí brankář gól nepustil a utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. První hradecký exekutor napálil puk nad Hanuljakovu vyrážečku, toho ale opět zachránilo břevno. O vítězství a udržení prvního místa nakonec rozhodnul Milan Kraft.

Písek – Kadaň
Kadaňští hokejisté pošilhávali před utkáním s Pískem po první osmičce tabulky, která by jim zajistila souboje s nejlepšími týmy. V Písku tak museli bezpodmínečně plně bodovat. To ale Písek nezajímalo a již ve dvanácté minutě šel do vedení – 1:0. Druhý zásah pak přidal v poslední minutě druhé třetiny a kadaňští měli o čem přemýšlet.

V poslední dvacetiminutovce se hosté hnali za lepším výsledkem, podařilo se jim ale pouze snížit zásluhou Mazance 2:1. Po utkání ale bylo jasné, že ani tři body by kadaňským nestačily, Znojmo doma porazilo Mědvědy 1:0 brankou 23 vteřin před koncem.
„Stav 2:0 byl de facto rozhodující, protože dnes domácí urputně bojovali, bránili a my jsme se nemohli probojovat do střeleckých pozic. Sice se nám podařilo snížit na 2:1, ale víc jsme toho nestihnuli,“ hodnotil trenér Antonik.