Prioritou uskupení 3K (KLH Chomutov, Kadaň, Klášterec nad Ohří) je postup Chomutova do extraligy a proto bylo chomutovské mužstvo maximálně posíleno, aby mělo pro rozhodující část sezony k dispozici šest pětek kvalitních hráčů.

Z měsíčního hostování se z kadaňského mužstva do Chomutova vrací čtveřice Fiala, Míka, Domin a Révay, stejným směrem pak navíc putují také útočníci Jiří Gombár, Ladislav Boušek a Jakub Bauer. Kadani naopak pomohou tři mladí chomutovští junioři Jakub Hofmeister, Michal Milotínský a Michal Žižka.

Smutnou zprávou pro příznivce kadaňského hokeje je to, že přijdou o brankářskou jedničku Kamila Jariny. Ten přestoupil do Chomutova, ale rázem byl poslán do kádru extraligové Sparty Praha.

„Kamil bude oficiálně hráčem Chomutova, ale formou střídavých startů bude působit ve Spartě Praha. Tam také bude trénovat. V případě nečekaných potíží chomutovských brankářů může díky tomuto opatření teoreticky nastoupit i v našem týmu,“ řekl marketingový manažer klubu David Dinda. Kadaňským brankářem číslo 1 tak bude mladý Erik Štěrba.

Chomutov můžou posílit také tři hráči z pražské Slavie – Vladimír Růžička mladší, Jakub Sklenář a Vladimír Roth, kteří mají do Chomutova vyřízené střídavé starty.

Zajímavou posilu pak vedení KLH Chomutov sehnalo do obranných řad. Na sever Čech totiž přichází lotyšský obránce Atvars Tribuncovs, který má za sebou zkušenosti z nejvyšších hokejových soutěží v Rusku, Švédsku a Finsku, na svém kontě má rovněž účast na devíti mistrovství světa v dresu lotyšské reprezentace a také dvě olympiády.