Beznadějně poslední Piráti ve včerejší předehrávce 25. kola extraligy proti Plzni nasadili narychlo posilu Bomersbacka, přesto se výhry opět nedočkali. Indiánům podlehli doma 1:2, když rozdílový gól dal už v 25. minutě Sýkora.

„Odehráli jsme dobrý zápas, oproti předešlému ve Vítkovicích (3:8) úplně něco jiného. Když budeme takhle hrát, tak to určitě zvedneme a štěstí se třeba otočí k nám," věří trenér Josef Turek. „Dostali jsme nešťastný druhý gól bekhendem ze strany, kdy Tomáš Bartejs nepokryl hráče. To rozhodlo. V závěru jsme měli šance na vyrovnání. Štěstí se k nám ale neotočí hned. Hráči makají, věřím, že to zvedneme."

Zápas byl pikantní pro Kanaďana, který v sezoně 2009/10 zazářil právě v dresu západočeské Škodovky. Při své premiéře pod Krušnými horami se ale neprosadil.

Předehrávka 25. kola extraligy:

Chomutov Plzeň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Balej (Krstev, J. Mrázek) 2. Hollweg (T. Sýkora), 25. T. Sýkora (Dvořák, J. Jeřábek). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5, navíc Sikora, Kubinčák (oba Chomutov) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3167.

Chomutov: M. Růžička - Novák, Pulpán, Krstev, J. Mrázek, Šulák, Rutta, Bartejs - D. Hruška, J. Straka, Hřebejk - Balej, Divíšek, Bartečko - Bomersback, Kämpf, Kubinčák - Šagát, Sikora, Račuk. Trenéři: Turek a Kaše.