Litvínov doma třináctkrát po sobě bodoval, z toho dvanáctkrát vyhrál. Mezi soupeřovými mantinely už si ale tak jistě nepočíná. Verva v úterý prohrála v Třinci vysoko 2:6 a protáhla tak černou venkovní sérii bez výhry už na osm utkání, přičemž urvala jen bod. Severočeši přesto dál hájí desítku.

Krušnohorci v minulých dvou zápasech s Oceláři neinkasovali, Francouzovu neprůstřelnost ale tentokrát prolomil už po třech minutách Roth. Litvínov dvakrát prohrával a vždy dokázal najít odpověď. Až do 46. minuty. To Galvas s Růžičkou za pouhých 35 sekund odtrhli Oceláře z 2:2 na 4:2 a to byl pro Vervu smrtící úder. V poslední desetiminutovce hosté ještě dvakrát inkasovali a domů odjeli s debaklem.

„Snažili jsme se být vyrovnaným soupeřem a to se nám dvě třetiny dařilo. I výsledek tomu odpovídal. Doufali jsme, že kvalitní defenzivou bychom na nějaký bod mohli dosáhnout, ale třetí třetinu jsme nezvládli. Dopustili jsme se chyb, které soupeř potrestal. Domácí zaslouženě vyhráli," konstatoval litvínovský kouč Miloslav Hořava.

Poslední Chomutov „vylepšil" nelichotivý rekord extraligy na devatenáct porážek v řadě, když doma inkasoval už třetí výprask od Vítkovic v sezoně teď 3:8. Piráti se tak definitivně nevyhnou baráži. Krušnohorci slepený góly v polovině utkání snížili z 0:3 na 2:3, hosté si ale rychle vzali dvoubrankové vedení zpátky a ve třetí periodě deklasovali soupeře dalšími třemi góly.

Ve čtvrtečním 47. extraligovém kole, posledním před olympijskou pauzou, hostí Litvínov vedoucí Spartu a Chomutov se vydá do Pardubic, které bojují o play off.

Extraliga - 46. kolo

CHOMUTOV - VÍTKOVICE 3:8
(0:3, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky:28. Gajovský, 29. M. Jass (Kubinčák, J. Straka), 45. J. Straka (R. Havel, Šagát) - 14. Šedivý (Burger, Húževka), 16. Šedivý (Burger, Húževka), 20. Barinka (Burger, Šedivý), 32. Roman (Sloboda, Šindelář), 35. Szturc (Roman, Kudělka), 44. Huna (Szturc, Roman), 52. Barinka (Burger, Šedivý), 59. Huna (Roman).

Vyloučení: 10:8, navíc Bomersback R. Stehlík oba 10 min. Využití: 0:4. Diváci: 3017.

Chomutov: Kostúr (21. Martin Růžička) - J. Stehlík, M. Jass, R. Havel, Krstev, Bartejs, Lojek, Tejnor - D. Hruška, Sikora, Hřebejk - Šagát, J. Straka, Kubinčák - Balej, Gajovský, Hromas - O. Kaše, Kämpf, Bombersback.

TŘINEC LITVÍNOV 6:2
(1:0, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Roth (Martin Růžička, Linhart), 28. D. Nosek (D. Květoň, Rákos), 46. Galvas (Rufer), 46. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 54. Martin Růžička (Polák, Roth), 58. Orsava (Bonk) -  25. Hübl (J. Černý, Lukeš), 37. Lukeš (Hübl).

Vyloučení: 3:5, navíc Pavlík (Litvínov) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3670.

Litvínov: Francouz - Gula, Kousalík, Pavlík, Šlégr, Stříteský, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Piroš, Skuhravý - Majdan, Jurčík, Gerhát.