Chomutov neměl šanci, ve Zlíně ztratil zápas po první třetině…

Piráti zaznamenali v dohrávce 25. kola hokejové extraligy sedmou porážku z posledních osmi zápasů.

29.11.2017

Hokej Aukro Berani Zlín - Piráti ChomutovFoto: Deník / Karásek Jan

Aukro Berani Zlín - Piráti Chomutov 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Výhra nad Spartou chomutovskou partu nenastartovala, v dohrávce 25. kola hokejové extraligy podlehla na ledě Zlína 1:4, což v praxi znamená sedmou porážku v posledních osmi duelech. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky byli bez šance, naději na slušný výsledek ztratili už v první třetině, kterou ztratili vysoko o tři branky.

Zlínští začali ve velkém stylu. Důkaz? Branky stříleli v 11. minutě Kubiš, ve 12. Roberts Bukarts a v 16. Valenta. A bylo hotovo. Brankáře Lukeše nahradil po třetí inkasované brance zkušenější Laco. Plamínek naděje vzplál pro Piráty ze severu pouze v 35. minutě, kdy snížil přesilovce Flemming. Ale nevydržel dlouho a pohasl. Ještě do konce střední části hry obstaral čtvrtou zlínskou trefu Okál – 4:1.

Hlasy trenérů po dohrávce

Martin Hamrlík (Zlín): „Rozhodl první gól. Měli jsme více ze hry. Škoda, že jsme za stavu 3:0 nedali přečíslení tři na nikoho, to by definitivně rozhodlo. Za stavu 3:1 to bylo kdo s koho. Kdyby gól dal soupeř, bylo by to drama až do konce. Po dlouhé době bereme tři body doma, už to začínal být trochu průser.“

Petr Martínek (Chomutov): „Rozhodly individuální chyby v první třetině, které soupeř využil. Na začátku druhé třetiny jel soupeř tři na nikoho. Bylo jasné, že naše branka na 1:3 už asi moc nezmění. Takto se vyhrávat nedá.“

Branky a nahrávky: 11. Kubiš (Žižka, J. Ondráček), 12. Roberts Bukarts (Okál), 16. Valenta (Fořt, O. Veselý), 38. Okál (Roberts Bukarts, Freibergs) - 35. Flemming (Skokan, Huml). Rozhodčí: Hradil, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 2555.
Zlín: Kašík - Matějíček, Freibergs, Valenta, Řezníček, Petran, Žižka, O. Horák - Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - D. Šťastný, Fořt, O. Veselý - J. Ondráček, Fryšara, Kubiš - Klhůfek, P. Sedláček, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.
Chomutov: Š. Lukeš (16. J. Laco) - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, L. Chalupa, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - A. Dlouhý, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Lauko, Koblasa - J. Havel, Šťovíček, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Autor: Vlastimil Novotný