Benátky - Chomutov


Chomutovský tým v současné době trápí marodka a tak si pomáhá hráči z extraligových Karlových Varů nebo z vlastní juniorky. Do Benátek z kádru úřadujícího mistra odjel útočník Dej, na měsíční hostování přišel obránce Hájek. Z juniorky nastoupili za A tým Hofmeister s Kůsem.

První třetina nepřinesla gól, ani žádný vytrvalejší nápor některého z týmů. Góly začaly padat až po přestávce, prvním, kdo se trefil byl v úvodu druhé části domácí Urban, který ve vlastním oslabení potrestal obrovskou hrubku obránce Malinského - 1:0.

Po úvodní trefě oba týmy přepnuly na vyšší rychlostní stupeň a brankáři začali mít konečně dost práce. Po několika neproměněných šancích se v polovině zápasu prosadili také hosté, když v přesilové hře šikovně tečoval Mazancovu střelu Duda - 1:1.

Vyrovnávací gól hosty hodně povzbudil a minutu a půl před koncem je poslal do vedení junior Kůs - 1:2.

V útočném hokeji se pokračovalo i ve třetí části a Benátečtí v ní opět dokázali skórovat při vlastním oslabení - v 54. minutě si obhodil Hanuljaka Bárta a do prázdné branky pohodlně vyrovnal - 2:2.

V normální hrací době se tak o vítězi nerozhodlo a na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení. V něm si oba celky zahrály přesilové hry, ale při rovnovážném počtu hráčů se v poslední minutě prosadil domácí Krupka, který tak strhnul bonusový bod na stranu Benátek.


Olomouc - Kadaň


Po dvojzápasu s Jihlavou, ze kterého Kadaň vybojovala dva body, odjela na Hanou do Olomouce. V zápase se tisícovka diváků dočkala jediného gólu, o který se v polovině zápasu prosadil domácí Ministr. Zápas tak skončil fotbalovým výsledkem 1:0 pro Olomouc.

Žádná další střela si už pak cestu do sítě nenašla, přestože si oba celky dokázaly vypracovat několik nadějných šancí.

„Přijeli jsme s tím, že chceme urvat nějaký ten bodík, ale bez toho, že dáme gól, to bohužel nejde,“ neskrýval rozčarování kadaňský trenér Jiří Rech, který také pochválil brankáře Jarinu, který je pro svůj tým v posledních zápasech velikou oporou.


Dnešní program


První hokejová liga pokračuje zápasy 33. kola již dnes. Od 17.30 hodin přivítají chomutovští hokejisté na domácím ledě berounské Medvědy, o půl hodiny později nastoupí Kadaň na svém stadionu proti prvoligovým lídrům z Ústí nad Labem, kteří o víkendu deklasovali Tábor 12:1!