Na čtyřiadvacáté kolo první hokejové ligy by určitě nejraději co nejrychleji v Chomutově i v Kadani zapomněli. Chomutovští hokejisté totiž prohráli 1:3 v Chrudimi, Kadaňští pak stejným výsledkem v důležitém zápase týmů ze spodku tabulky v Berouně. Příležitost k nápravě budou mít oba týmy už zítra, kdy na svých stadioncech přivítají týmy z Moravy – Chomutov hostí Znojmo, Kadaň pak Olomouc.


Chrudim – Chomutov


Chrudimští hokejisté byli v devátém kole letošní sezony prvním týmem, který dokázal Chomutovu sebrat první bod a ve středu se stal i třetím týmem, který jej dokázal v normální hrací době porazit. Předtím se to povedlo pouze Havlíčkovu Brodu a Kadani.

V úvodu zápasu to ale na další chomutovskou porážku vůbec nevypadalo. Hosté vlétli do utkání aktivně a už v sedmé minutě je poslal do vedení kanonýr Duda. Těsně poté se do velikých šancí dostali také Domin s Haškem, ovšem neuspěli a do hry se začali dostávat také domácí.

Také do druhé dvacetiminutovky nastoupili severočeši s chutí, ale chrudimský brankář Landsmann vychytával i nemožné. A pak přišla rozhodující chvíle zápasu…

Mezi 35. a 39. minutou Chrudimští třikrát skórovali a otočili na 3:1! Nejprve v přesilové hře pěti proti třem vyrovnal Martinec, hned při dalším střídání tentýž hráč propasíroval puk za Hanuljaka podruhé a minutu a půl před koncem třetiny jej od modré prostřelil Semorád.

Ve třetí části velela povinnost domácím bránit dvoubrankový náskok a to se jim dařilo. Skořepa byl ke gólu blízko, ale trefil jen tyč a ani střely Grofa s Jírou si cestu do sítě nenašly. Trenéři Rulík s Petrovkou v samotném závěru utkání odvolali Hanuljaka a zkusili to v šesti, ovšem ani to k úspěchu nevedlo.


Beroun - Kadaň


Kadaň čekal v Berouně důležitý souboj týmů, které nutně musí bodovat, aby se dostaly ze spodních pater tabulky.

V domácí brance nastoupil ještě nedávno chomutovský brankář Cikánek a v úvodní třetině se šance střídaly před oběma gólmany. Kapituloval ovšem ten kadaňský, Závorka, když v sedmnácté minutě nestačil na Šináglovu dorážku. Ve stejném duchu se pokračovalo i po přestávce, ale na další gól se čekalo marně.

O něco aktivnější byli domácí Medvědi, kteří se další trefy dočkali v polovině třetí části, kdy se v přesilovce prosadil Růžička. Uběhly jen dvě minuty a tento berounský útočník pak zvyšoval už na tříbrankový rozdíl - 3:0! Na všech třech trefách měl bodový podíl Šinágl a za tohoto stavu už bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

Jediným smutným berounským hráčem tak nakonec mohl být pouze brankář Cikánek, který přišel o čisté konto jedinou vteřinu před koncem! V čase 59:59 jej totiž po chybě obrany překonal Freiberg.