„Pro nás to bylo osobnější v tom, že nás o zápas pro neurologii požádal člen naší pirátské rodiny,“ uvedl šéf klubové komunikace Libor Kult. „Pavel Čihař nás oslovil hned po letní mrtvici, abychom další roční projektu věnovali právě neurologii, která mu velmi pomohla na cestě zpět do Rocknet arény a k znovuusednutí na jeho pozici v režii multimediální kostky,“ dodal.

Sobotní duel Piráti ovládli, stejně jako západní část soutěže, ve které udrželi první místo a postupují do play-off. Jednalo se o šestý ročník projektu s názvem Piráti Chomutov pro nemocnici. I tentokrát hráči na led nastoupili ve speciálních dresech, vytvořených přímo pro tuto příležitost. Ty šly následně do dražby, jejíž výtěžek pomůže právě oddělení neurologie. Několik se jich prodalo ještě během večera. V prodeji je i několik stovek minidresů a speciálních edičních puků.

Jaký výtěžek lze očekávat? Třeba loňský ročník vynesl takřka čtvrt milionu korun pro místní porodnici.

Neurologie chomutovské nemocnice

Samostatné ambulantní neurologické oddělení bylo otevřeno při chomutovské nemocnici v roce 1954. Lůžkové oddělení následovalo v květnu 1967 a o dva roky později se rozšířilo o dětskou neurologii. Oddělení má akreditaci nejvyššího typu pro obor neurologie, stejně jako fakultní a krajské nemocnice. Chomutovská neurologie získala status iktového centra, centra poruch spánku, centra pro léčbu spasticity a centra pro biologickou léčbu migrény. Jakožto iktové centrum je neurologické oddělení chomutovské nemocnice součástí sítě pro komplexní léčbu cévních mozkových příhod. Iktové centrum má národní i evropskou akreditaci a získalo řadu mezinárodních ocenění za péči o pacienty.

Mohlo by vás zajímat: V Chomutově otevřeli nové re-use centrum. Věci tam dostávají další šanci

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová