V posledním derby nadstavbové části neudělali chomutovští hokejisté svým fanouškům radost, již po první třetině svítil na tabuli jednoznačný stav 3:0. I po zbytek utkání byl Chomutov neškodný a otázkou bylo jen, na kterém čísle se zastaví skóre. Obránce David Havíř přiznal, že již v první třetině mohl být náskok Ústí mnohem větší. „Špatně jsme pokrývali hráče, kdy nám několikrát třetí hráč zůstal úplně sám.

Kdyby to bylo po první třetině 5:0, tak se nemohl nikdo divit.“ KLH tak pokračuje ve velkém počtu obdržených branek. „Například v Brodě jsme dostali pět branek v oslabení. Ve Znojmě jsme dostali celkově dva, ale to proti nám hráli junioři, dneska opět šest. Musíme si to znovu rozebrat. Poslední dobou trénujeme situace kolem branky dva na dva, či tři na tři, ale stále se nám to nedaří správně rozebrat.“

Na tom, že Ústí nad Labem má na čele tabulky luxusní sedmibodový náskok se už ale nic nezmění. Chomutov bude první pozici v posledních pěti utkáních jen těžko dohánět. „Dostihnout v tabulce Ústí bude těžké. Jeli jsme sem s tím, abychom stáhli náskok na jediný bod, jenže to se nepovedlo,“ řekl chomutovský asistent Liška a zároveň dodal, že je se druhým místem smířen. „Druhá příčka je pro play-off dost nevýhodnou pozicí. Ve formě, v které Ústí ale je, je nějaký větší zkrat dost nepravděpodobný.“ V příštím utkání čeká na KLH další těžký soupeř, jihlavská Dukla.