Třebíč – Chomutov
Po čtyřech porážkách zajížděli chomutovští hokejisté na led Třebíče, tam vedli po dvou třetinách 0:2, nakonec však musel v 59. minutě Jíra zachraňovat nerozhodný stav. „ Opět jsme vedli 2:0, pak ale přišly naše zbytečné fauly a mohli jsme být na konci rádi za remízu,“ potvrdil hostující kapitán Zdeněk Skořepa. Ten byl důležitou postavou samostatných nájezdů, připsal si totiž vítěznou trefu a rozhodl o tom, že bonusový bod získá Chomutov.

„Rozjel jsem se rovně proti gólmanovi a hledal jsem volné místo. Nakonec se to povedlo a spadlo to tam,“ popsal s úsměvem chomutovský útočník.
Dva body ale nemohou být pro KLH dostačující. Chomutovští hokejisté se totiž nejspíše snaží dohnat Ústecké Lvy v počtu remízových utkání. Remíza v Třebíči byla čtvrtá v řadě, celkově pak z dvaceti sedmi utkání již desátá!

„Tak to prostě je. Každý zápas se snažíme vyhrát, ale pak přijdou naše chyby nebo zbytečné fauly a remizujeme. Poslední utkání nám prostě nevychází,“ řekl Skořepa. Ústí nad labem má však nerozhodných utkání ještě víc, celkově již dvanáct. V dalším utkání přivítají chomutovští hokejisté Havlíčkův Brod a budou se snažit po pěti zápasech vyhrát v základní hrací době.

Kadaň – Znojmo
Kadaňští hokejisté přivítali na svém ledě Znojemské Orly a chtěli potvrdit výkon z vítězného utkání v Chomutově. Dlouho to však na kadaňském zimním stadionu vypadalo, že se diváci branky nedočkají. Po dvou třetinách totiž svítili na ukazateli pouze dvě nuly. Ve třetí části ale připravili Kadaňští svým fanouškům útočný koncert. Ve 41. minutě otevřel skóre Stanislav Mikšovic a během poslední desetiminutovky zápasu se domácí stihli trefit ještě čtyřikrát!

Postupně rozvlnili síť Novák, Charousek, Klíma a Boušek a rozhodli o vysoké výhře 5:0. Domácí trenér Mikuláš Antonik mohl být s výsledkem utkání spokojen: „Dneska to byl hodně těžký a vyrovnaný zápas. První 2 třetiny byly hodně náročné, ani jedem tým neměl vyložené příležitosti. Bylo to urputné utkání, které jsme zlomili až ve 3. třetině.

V takový vývoj jsme trochu věřili. Soupeř hrál na 3 pětky, což určitě není jednoduché vydržet. Jsme rádi za 3 body, které jsme dnes získali.“ V dalším kole čeká na kadaňské hokejisty výlet na vysočinu, kde je přivítá silná Dukla Jihlava.