V Chomutově, kam přijela v rámci 34. kola hokejové extraligy Plzeň, viděli diváci brankovou přestřelku, kterou rozhodl až 13. gól v pořadí a v prodloužení. Obstaral ho útočník Ivan Huml. Piráti jako čtvrtý tým v sezoně dokázali zvrátit zápas při tříbrankovém manku! Fanoušci sledovali nádherný hokejový souboj. A výhru domácích 7:6 v prodloužení.

"Řekli jsme si, že když Plzeň mohla dát tři góly ve druhé třetině, my můžeme dát čtyři ve třetí. Stalo se, ale je pravda, že jsem nic podobného nikdy nezažil," přiznal po příchodu ze Sparty chomutovský nováček Jiří Smejkal.

Brankář Slovenska Ján Laco.
Hokejová Sparta posiluje, do brány ulovila piráta Laca

Hrdinou večera byl Huml, který za dva góly a stejný počet asistencí připsal čtyři kanadské body.

Domácí prohrávali už 2:5, avšak v závěru otočili na 6:5, přesto se v základní hrací době nerozhodlo. Vítěze určila až 62. minuta, kdy se trefil zmiňovaný Huml. "Obránce mě nechal střílet z osy, odrazilo se to o tyčku, trošku štěstí," uvedl forvard Ivan Huml.

Extraliga, 34. kolo:

Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 7:6 pp
(2:2, 0:3, 4:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml, Flemming), 15. Skokan (Knot, Slovák), 41. Koblasa (Huml, Skokan), 53. J. Mrázek, 57. Smejkal (Slovák, Skokan), 58. Huml (Knot, Koblasa), 62. Huml (Koblasa) - 1. Gulaš (Mertl, Indrák), 8. Schleiss (Rubner, Preisinger), 25. Mertl (Moravčík), 26. D. Sklenička (Stach, Kratěna), 32. Stach (Moravčík, Preisinger), 59. Stach (Kadlec, Kracík)
Rozhodčí: Pešina, Úlehla - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Třetiny: 2:2, 0:3, 4:1 - 1:0. Diváci: 4 842

Chomutov: Pavlát (26. Š. Lukeš) - Valach, T. Dvořák, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Smejkal - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Chlouba, Poletín - Hlava, Šťovíček, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek

Plzeň: Hylák - Jones, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Kvasnička - Gulaš, Mertl, Indrák - D. Kindl, Kracík, Stach - Eret, Kratěna, Schleiss - P. Straka, Preisinger, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík