Poslední ránou pro tým trenéra Vladimíra Růžičky byla úterní domácí porážka s Pardubicemi. "Podlehli jsme 5:7 a víceméně jsme si podepsali ortel a padáme z extraligy,“ připustil i chomutovský asistent Jan Šťastný.

„Ve svých rukách jsme to v zásadě neměli už před tímto zápasem. Nemůžeme počítat s tím, že by Kladno třikrát za sebou ztratilo. Samozřejmě naše šance zase o hodně klesly. Teď jsou mizivé a tímto zápasem jsme je snížili téměř na nulu,“ uvedl pro klubový web 37letý chomutovský forvard Ivan Huml.

Zklamaný chomutovský Radek Duda.
Pardubice si v Chomutově zajistily extraligu. Piráty už zachrání jen zázrak

Piráti přitom zápas dobře rozehráli, vedli už 3:1. "Utkání jsme měli výborně rozehrané, vedli jsme a pomohli jsme si dokonce i v přesilovce pět na tři a pět na čtyři. Vedli jsme o dva góly. Bohužel, jak je celoročním zvykem, opět jsme utkání ztratili. Dělali jsme hrozné hrubky v obraně, hráli jsme hrozně složitý hokej a byli jsme za to potrestaní…"

Pardubice získaly na severu Čech jistotu, že mezi elitou setrvají. A to nepřetržitě od roku 1950. "Děkuji klukům, jak baráž perfektně zvládli. V tuto chvíli jsme zachránění, což je pecka,“ radoval se pardubický asistent Richard Král.

Chomutov hraje v pátek od 17.00 v Pardubicích, v neděli se představí na Kladně (16.00) a prolínací soutěž zakončí úterním duelem 12. kola od půl šesté doma proti Českým Budějovicím.