Chomutov inkasoval jako první, Brno dostal do vedení v 10. minutě Petr Mrázek. Hosté dlouho hubené vedení drželi, avšak deset minut před koncem Piráti vyrovnali a v třetí minutě nastavení vývoj skóre otočili ve svůj prospěch.

Pod oběma góly jsou podepsáni kanadský bek Brett Skinner a český forvard a chomutovská hvězda Roman Červenka. První skóroval, druhý mu na oba góly nahrával.

Bitva číslo dvě se hraje opět na severu Čech, začne v úterý v 17:20.

Růžička st. (Chomutov): Byla tam velká nervozita, protože máme hráče, kteří play off hrají poprvé. A první zápasy, když se hraje doma, je hodně v hlavách hráčů, že se musí vyhrát. Nám se nedařilo, od druhé třetiny jsme se sice zvedli a hráli jsme o trochu líp. Ale za stavu 1:1 mělo Brno dvě tutové šance, ale náš brankář jim to chytil. Pak už v prodloužení je to kdo z koho. Brno nás tam motalo, udělali jsme protiútok a dali gól.

Pešout (Brno): Myslím, že to byl typický zápas play off dvou zkušených mužstev. Chomutov hrál play off sice poprvé, ale toto mužstvo hrálo play off i na Slavii, takže to umí. Doplatili jsme na časté vylučování a na to, že jsme za stavu 1:0 nepřidali druhý gól ze dvou brejků. Za to jsme pak byli potrestáni.

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 50. Skinner (Červenka, Rutta), 63. Skinner (Červenka) - 10. P. Mrázek (V. Němec, J. Káňa II). Rozhodčí: Hribik, Hejduk - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 4612. Stav série: 1:0.

Chomutov: Kristan - Rutta, Skinner, Valach, Tejnor, Šidlík, J. Mrázek, Pereťagin - Červenka, V. Růžička, Vondrka - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - Ölvecký, Dušek, Sklenář - Račuk, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Brno: Čiliak - Kozák, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kuboš - Dočekal, L. Čermák, R. Zohorna - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - P. Mrázek, Koreis, Burian. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.