„Pro nás jsou to důležité body. Že mi to tam padalo? Hlavní je, že jsem pomohl týmu. Dobré," zhodnotil Červenka středeční utkání, po kterém zvýšil svou osobní bilanci na šest branek a deset asistencí v 15 zápasech. „Měli jsme šance z protiútoků. Vítkovice udělaly nějaké chyby ve středním pásmu a my jsme je potrestali," řekl.

Hodně důležité podle mistra světa z roku 2010 bylo, že Chomutov dobře začal. „Vydařila se nám první třetina. Když poté vedeš 2:0, tak se hraje lépe. I když jsme (ve druhé třetině) zbytečně polevili. Nakonec jsme si to pohlídali," uvedl Červenka, který tentokrát nastoupil s Markem Tomicou a Tomášem Pospíšilem. Kouč Vladimír Růžička se totiž v reprezentační přestávce opět rozhodl změnit složení jednotlivých útoků. „Dneska to bylo dobré, je to ale jeden zápas. Mně je jedno, s kým hraju," řekl.

Červenka mohl v závěru zápasu přidat třetí gól, při přečíslení tři na jednoho se ale rozhodl ještě přihrát Petru Šidlíkovi. „Puk trošku skákal. Nad tím, že bych mohl dát hattrick, jsem ani nepřemýšlel, on byl lépe postavený. Když můžu, tak spíše nahraju, než abych střílel," uvedl pro ČTK 29letý útočník.

Chomutov před reprezentační přestávkou třikrát za sebou prohrál, i proto měl ve středu enormní motivaci uspět. Navíc se díky zisku tří bodů dotáhl na Vítkovice. „Pro nás je ale důležitý každý zápas. Soutěž je vyrovnaná. Když se prohrává, tak je potřeba tu šňůru zastavit co nejdříve. Uvědomujeme si to všichni, ale na druhou stranu nemá cenu být pod velkým tlakem. To se pak taky nedá hrát," řekl Červenka. „Jiné než důležité zápasy nás nečekají," doplnil.

K dobrému výkonu podle něj Pirátům pomohla i přestávka. „Na jednu stranu po sérii porážek pauza příjemná není, ale na druhou stranu jsme si odpočinuli a připravili se na další zápasy. Teď jich v průběhu čtrnácti dnů bude trošku více," poukázal Červenka na aktuálně nahuštěnější program extraligy.

Ta pokračuje už dnes. Nováček z Chomutova jede do Zlína. Ostatní zástupci severních Čech hrají před vlastním publikem. Litvínov jako mistr přivítá od 17:30 Plzeň a vedoucí Liberec ve šlágru kola od 18:00 pátou Mladou Boleslav. Bude jí vracet porážku 1:3 z prvního vzájemného zápasu.

STATISTIKY:

KANADSKÉ BODOVÁNÍ: 1. J. Hlinka, Přibyl (oba Sparta) oba 17 zápasů/18 bodů (8 branek + 10 asistencí), 3. D. Kubalík (Plzeň) 17/17 (11+6), 4. Polanský (Třinec) 17/17 (8+9), 5. Olesz (Vítkovice) 15/16 (12+4), 6. P. Jelínek (Liberec) 16/16 (7+9), 7. Červenka (Chomutov) 15/16 (6+10), 8. Buchtele (Sparta) 14/16 (5+11), 9. Hübl (Litvínov) 17/15 (12+3), 10. J. Hruška (Brno) a Marosz (K. Vary) 16/15 (7+8).

STŘELCI: 1. Hübl (Litvínov), Olesz (Vítkovice) oba 12 branek, 3. D. Kubalík 11, 4. Johnson (oba Plzeň) 10, 5. J. Hlinka, Přibyl (oba Sparta), Courchaine (Hradec Králové), Polanský (Třinec), Vondráček (Kometa Brno) všichni 8, 10. Haščák, Marosz (oba Karlovy Vary), Dravecký, Irgl (oba Třinec), J. Hruška, V. Němec (oba Kometa Brno), P. Jelínek, Řepík (oba Liberec), Hossa (Plzeň), Laš (Olomouc) všichni 7.