Co rozhodlo pro Chomutov?
Vladimír Růžička a řada hráčů ze Slávie které znám. Přicházím do známého prostředí.

Vy jste usiloval o zahraniční angažmá, proč to nevyšlo?
Buď klub neměl peníze, nebo chtěli mladé hráče, takže ten zájem nebyl a nevyšlo to.Bylo to pro vás zklamání?
To určitě ne, já jsem s ničím velkým nepočítal a beru to tak, jak to je.

S Petrohradem jste vyhrál Gagarinův pohár, proč jste nezůstal tam?
Nechtěl jsem tam dál zůstat, protože jsem tam nebyl úplně šťastný. Ať už po sportovní, nebo životní stránce. Už jsem cítil, že potřebuji pryč. O jiném klubu v KHL jsem neuvažoval. Momentálně prostě o téhle soutěži neuvažuji.

Máte k tomu nějaký důvod?

Mám rodinu a situace tam teď není zrovna ideální. Ať už jde o politickou situaci, sankce a tak. Život tam teď není zrovna jednoduchý. Pokud se moc nedaří v hokeji, promítne se to i do života a já jsem cítil, že už to dál nepůjde.Co třeba Evropa, například Švýcarsko?
 To jsme řešili, ale jeden klub neměl peníze a jinde ani místo nebylo. Je tam totiž limit čtyř cizinců. Severské země jsem ani neřešil. Finsko, Švédsko, Česko, to je zhruba stejné a tady jsem doma. Velkou roli hraje kabina. Když je člověk v týmu sám, tak to také není moc dobré. No a v NHL dali přednost mladším.

Jo tedy pro vás NHL uzavřená kapitola?


Pravděpodobnost pro mě tam hrát už je hodně malá. Já to ale neřeším. Petrohrad jsme podepsal na tři roky a byl jsem tam dva. O tom co bude za rok nechci spekulovat. Chci se soustředit na sezonu tady v Chomutově. Co bude potom se uvidí.

Ve smlouvě nemáte ani klauzuli o tom, že v případě atraktivní nabídky vás klub musí uvolnit?

Nebyl k tomu důvod, momentálně není kam odcházet. na odchod v průběhu sezony nemyslím. Chci si to tady užít, hlavně aby mě bavil hokej a byl jsem spokojený včetně rodiny.

Co ostatní kluby z extraligy?
Nějaké nabídky jsem měl a nebyly špatné. Jsem rád, že jsem je dostal. Přednost jsem však dal tomu, že jdu mezi známé lidi a prostředí.

V Chomutově se mluví o tom, že tým by se měl soustředit na to, aby se v soutěži udržel? Myslíte si, že by tým měl mít větší ambice?

Myslím si, že liga je hodně vyrovnaná. Je třeba mít v sobě pokoru a stát se může cokoliv. je třeba se snažit vyhrát každý zápas a pak se mohou dostavit výsledky. Vím, že je tady Růža a ten umí z týmu dostat maximum a pak se dostaví výsledky. Přiznám se, že já bych tady určitě o záchranu hrát nechtěl. Moje osobní cíle jsou samozřejmě větší.

Trenér Vladimír Růžička o příchodu Romana Červenky:

Roman do týmu přinese své umění, zkušenost, sílu na puku a schopnost dát gól. Musíme ale hrát jako tým. Nikdo si nemůže myslet, že po jeho příchodu půjde všechno samo.

Měli jste Romana v hledáčku už delší dobu?
Ne, bylo to hodně rychlé, domluvili jsme se během posledních tří dnů.

Předpokládá se, že Roman bude hrát v první řadě?
Tak mi se složením neustále točíme, takže tam zřejmě nenastoupí, ale kvalita Romana je velká a já jsem rád, že jsme takového hráče získali.

Změní se nějak jeho příchodem herní styl týmu?
Chceme hrát stejně. Samozřejmě, to mužstvo je od začátku sezony složené nově, takže pořád je toho hodně, na čem musíme pracovat. Moc dobře nehrajeme ve středním, ani obraném pásmu. Zaměřit se musíme také na útok a víc se tlačit do brány, abychom dávali víc gólů.