„Začátek utkání byl z naší strany výborný. Pak jsme ale zbytečnými chybami dostali soupeře do hry. Postavili jsme tím Písek na nohy a ten hrál druhou třetinu celkem dobře. Naštěstí jsme tam ale gól nedostali. Třetí třetina už byla zase v naší režii. Škoda, že jsme nevyužili více šancí. Celkově ale to nebyl moc povedený zápas z naší strany,“ ohlédl se za duelem s Jihočechy chomutovský trenér Petr Martínek.

Děčínští Medvědi odehráli vyrovnanou partii na ledě nepříjemných Letňan, které nakonec ukořistily těsnou výhru 2:1, o které rozhodly v poslední třetině díky Poppelovi. „Byl to vyrovnaný zápas a takový urputný hokej. Bohužel my jsme nebyli příliš důrazní v předbrankovém prostoru. Nakonec rozhodly speciální týmy. Bohužel jsme si nedokázali pomoct nějakým gólem v našich přesilovkách a vyplynula z toho těsná porážka,“ mrzelo děčínského trenéra Davida Švagrovského, který je se svým týmem po deseti kolech na pátém místě tabulky. „Kluci se přesvědčili, že mohou hrát s každým. Soutěž je opravdu vyrovnaná a jak můžete každého porazit, tak stejně tak můžete s každým prohrát. Samozřejmě se budeme snažit v dalších zápasech výpadek odčinit a sbírat důležité body do tabulky,“ doplnil děčínský lodivod.

Zdroj: Deník/Brzák Daniel

O poznání hůře se doma prezentoval Ústecký Slovan, který hostil nováčka z Kralup a nakonec mu podlehl 3:5. Zajímavostí je, že v každé třetině se dokázal prosadit gólově vždy jen jeden tým. Hosté první periodu ovládli 2:0, druhou pak domácí 3:0, ale Kralupy ve velkém finále posledního dějství dominovaly 3:0. „Měli jsme špatný vstup do utkání, hodně vlažný. Mysleli jsme si, že soupeře přehrajeme, což se samozřejmě nedělo. Ve druhé třetině jsme začali hrát hokej, který jsme hrát chtěli, ale o vedení jsme přišli svými chybami, nedisciplinovaností a nezodpovědností ve třetí třetině. Soupeř bojoval a chyby potrestal,“ všiml si jeden z domácích trenérů Martin Volke.

Těžká šichta čekala na Mostecké Lvy, kteří cestovali k lídrovi soutěže do Příbrami, který se honosil vizitkou s osmi výhrami v řadě. Teď už jich má devět, když si se Severočechy Příbram poradila 6:3.

Kadaňský trenér Nenad Veljkovič během derby Chomutov - Kadaň.
FOTO, VIDEO: Drama v kabině futsalové Kadaně: Trenér zkopal nahého svěřence