„Naším cílem je vyhnout se baráži. Nakolik je to reálné, nevím, nejsem matematik a neznám ani přesně ten bodový rozdíl, ale nic není nemožné. Když budeme takhle bojovat, je určitě na čem stavět," pravil Čelanský, který je už třetím hlavním koučem Krušnohorců v této sezoně.

Nováček extraligy přemohl Oceláři 3:2 v prodloužení a hráči si pak od nového vůdce vyslechli slova chvály. „Byl to odbojovaný zápas, hráči do toho dali srdce. Na tom chceme stavět a myslím, že to je ta cesta, která nás může dovést k záchraně," ví Čelanský. „Střídačka žila, hráči za tím šli a ty dva body jsou odměnou. Jsem rád, že hráči vzali za své, co jsme si říkali."

Vydařenou premiéru v chomutovských barvách prožili kromě trenérského tria Čelanský – Skořepa – Beck i tři noví hráči Divíšek, Káňa a Stehlík. „Moc rychle se to nedá zapracovat. Jsme tady druhý den, před námi jsou ještě dva zápasy, pak bude reprezentační přestávka. Do té doby to chceme trochu konsolidovat, sehrát nějaké věci a natrénovat to, co by nás mělo zdobit do konce sezony," poznamenal Čelanský pro ČTK.

Chomutov má na svém kontě o čtyři body méně než předposlední Liberec, který dvakrát po sobě uspěl za tři body a navíc má dnešní dohrávku na Slavii k dobru. Záchranářské problémy nemusí letos řešit Litvínov. Verva přivezla z moravské výpravy dva body a posunula se zpět do nejlepší šestky, která si zajistí přímý postup do čtvrtfinále.

Závěr základní části, která vyvrcholí na konci února, bude ještě pořádně zajímavý. Fanoušci se mají nač těšit.