Ve středu skončilo třízápasové vítězné tažení Chomutova. Piráti si pod novým koučem Čelanským připsali první porážku, když prohráli 0:2 v Budějovicích. Hosté živili naději na úspěch 49 minut, pak ale inkasovali dva slepené góly a bylo rozhodnuto. „Přijeli jsme bodovat, takže jsme z výsledku zklamáni. Naše hra ale špatná nebyla," poznamenal trenér poražených Jiří Čelanský.

Hokejisté Litvínova se nezadržitelně řítí do play off. Rozjetou partu Krušnohorců nepřibrzdila ani reprezentační přestávka. Verva potřetí v řadě zvítězila, když v 47. kole extraligy udolala mistrovské Pardubice 3:2 po nájezdech a uhájila postavení v elitní šestce.

Litvínov v řízné bitvě s dvakrát vedl, o tři body nakonec přišel až dvě minuty před třetí sirénou. „Je obrovská škoda, že se Pardubicím podařilo srovnat v úplném závěru," posteskl si střelec jednoho litvínovského gólu František Lukeš. Zápas rozhodl dvěma úspěšnými nájezdy Hübl, který tak zařídil Litvínovu už osmou domácí výhru za sebou. „Vyhráli jsme i sedmé nájezdy v sezoně, dva body jsou super," dodal Lukeš.