Od soboty se již zapojil do tréninku, ve včerejším zápase v Brně ale ještě nenastoupil kvůli vyřizování administrativních záležitost. Poprvé by mohl zasáhnout do hry v pátečním domácím zápase právě proti Pardubicím.

Důrazný útočník odehrál v této sezoně za Pardubice dvacet jedna utkání, gólově se v žádném neprosadil a na svém kontě má dvě asistence. V hodnocení účasti na ledě má pět záporných bodů. „Martin Šagát nedostával v posledních zápasech mnoho prostoru, a tak jsme se rozhodli jej po dohodě s Chomutovem uvolnit na hostování do konce této sezony," řekl sportovní manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Petr Hemský.

Chomutovským fanouškům je známy z působení v týmu Ústeckých Lvů, kde ho mohli vídat uplynulé čtyři roky. V dresu největšího prvoligového chomutovského rivala patřil Šagát k nejlepším útočníkům. V loňském roce nasbíral ve čtyřiceti šesti utkáních čtyřicet osm kanadských bodů, v play-off si pak připsal dalších dvanáct bodů v šestnácti utkáních. I díky tomu s ním pro následující sezónu uzavřely smlouvu mistrovské Pardubice.

Do Pardubic, které bojují o účast v play-off, se vrátil z Ruska Tomáš Rolinek a z Plzně přestoupil zkušený obránce Jiří Marušák, a tak přistoupili na uvolnění Šagáta. Reakce pardubických fanoušků na hostování 193 cm vysokého a 99 kg vážicího útočníka se různí. Robert Falar na webu Pardubic hostování komentoval: „To je dobře, je zbytečné, aby seděl, když tam může hrát a třeba se rozehraje do další sezóny." Miroslav Perný vidí v tom, že se Šagát v Pardubicích neprosadil, chybu trenérů: „Ze Šagáta mohla být opora, ale jediný trenér mu nedal jistotu a pořádnou šanci."

V kádru Pirátů nemusí jít o jedinou změnu. Na odchodu je Zdeněk Ondřej, který se do kádru Pirátů v extraligové sezoně neprosadil, hrával první ligu za Kadaň a má povolení hledat si angažmá. Další možné příchody komentuje Leo Gudas: „Jsme si vědomi situace, ve které se nacházíme. Víme, že není dobrá a proto se snažíme o další posílení. Máme osloveny další hráče, uvidíme jakým směrem se jednání o jejich angažmá budou vyvíjet. Nicméně rádi bychom před koncem přestupního termínu chtěli přivést ještě další nové tváře."