Stav byl 2:0 pro Piráty, ale právě v přesilovce při vyloučení chomutovského kapitána Piráti inkasovali branku a do konce zápasu bránili jednobrankový náskok.

Exkarlovarský obránce vyhodil dvanáct minut před koncem kotouč z obranného pásma a ten skončil na střídačce Chomutova. Článek 554 c) pravidel VYSTŘELENÍ NEBO VYHOZENÍ PUKU MIMO HŘIŠTĚ hovoří v tomto případě jasně: „Jestliže hráč nebo brankář vystřelí, vyhodí nebo odpálí puk rukou nebo holí na hráčskou lavici (nebo na trestnou lavici, pokud tam není ochranné sklo), neuloží se žádný trest."

Tím i argumentovali trenéři i samotný kapitán u hlavního rozhodčího Würtherleho.

Drtina ale dostal dvouminutový trest a putoval na trestnou lavici. Vzápětí hlavní rozhodčí vysvětlil chomutovské střídačce, proč trest uložil. „Říkal, že ve všech českých soutěžích kromě extraligy platí, že za vyhození puku na střídačku ze svého obranného pásma jsou dvě minuty. V extralize to tak ale není. Myslím, že by se to mělo sjednotit," reagoval po utkání asistent trenéra Aleš Totter.

Situaci na dotaz Deníku vysvětlil sekretář komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Rudolf Potsch: „Rozhodčí postupoval správně. Je to pravidlo, které platí ve všech nižších soutěžích České republiky než je extraliga.

V extralize platí, že při vyhození puku na hráčkou lavici se menší trest neukládá. Menší trest se ukládá, když hráč vyhodí puk z vlastního obranného pásma až přes ochranné sklo za hráčskou lavicí.

Ale protože vybavení stadionů v 1. lize a nižších soutěžích není stejné a často ochranné sklo za hráčskou lavicí chybí, platí pravidlo ČSLH, že i v případě vyhození puku pouze na trestnou lavici se trest ukládá."