Je veřejným tajemstvím, že příští sezonu povede Piráty jako hlavní trenér Vladimír Růžička st. Můžete potvrdit tuto zprávu?

To je věc, která bude ohlášena p. Veverkou v době, kdy bude smlouva podepsaná a bude na zveřejnění vhodný čas.

Jak hodnotíte z pozice sportovního manažera práci stávajících trenérů?

Byla to úspěšná práce. Myslím si, že to pro všechny byla dobrá sezóna. Tým, který byl tady složený před sezónou, splnil to, co se od něho očekávalo.

Jak je to se smlouvami Břetislava Kopřivy a Aleše Tottera?

To je opět záležitost jednání mezi p. Veverkou a případně s Vláďou Růžičkou. Včas to bude ze strany klubu oficiálně oznámeno.

Většina hráčů z kádru měla smlouvy na ukončenou sezonu. S kterými hráči počítáte i pro příští sezonu, případně budou nějaké odchody?

Aktuálně probíhají s hráči rozhovory. Chceme velkou část týmu zachovat i pro extraligovou sezonu. Chtěli bychom tým částečně doplnit, ale mužstvo jako takové zachovat. Tým ukázal, že má extraligový charakter a bojoval za Chomutov i srdcem.

Můžete říct konkrétní jména hráčů, kteří by měli zůstat v Chomutově?

Na to je zatím brzo. Myslím, že konkrétně to oznámíme po mistrovství světa.

Během sezony jste jako sportovní manažer Pirátů byl na každém tréninku v hledišti a sledoval ho. V Česku to je nezvyklé …

Když jsem v Chomutově, chodím na každý trénink. Je důležité vědět, jak mužstvo trénuje a jak se hráči chovají na tréninku. Musím jednotlivé hráče poznat i po této stránce. Ve sportu je to obvyklé, jsem na to zvyklý z Německa. Tam občas chodí sportovní manažeři během zápasů na střídačku a někteří dokonce občas i na led s týmem. To tady například není zvykem.