Ve dvaatřicátém kole první hokejové ligy přivítali chomutovští Piráti na svém ledě Třebíč a nijak se s ní nepárali. Čtyřikrát se prosadil Vladimír Růžička, k němu se dvakrát přidal Nikola Gajovský a jednou Marek Hovorka. Konečné skóre – 7:1!

Piráti vstoupili do zápasu velice rychle, za necelé čtyři minuty to bylo po brankách Gajovského a Růžičky 2:0 a trenér Třebíče si musel vyžádat oddychový čas, aby svým svěřencům domluvil. Zřejmě ho moc neposlouchali, protože v polovině šesté minuty zvýšil při přesilovce Gajovský už na 3:0.

Piráti - Třebíč 7:1 (3:0,0:1,4:0)Branky a nahrávky: 4. Gajovský (Rýgl), 4. Růžička (Rýgl, Toman), 7. Gajovský (Skinner, Hovorka), 48. Růžička (D. Květoň, Skinner), 55. Hovorka (Gajovský, Hřebejk), 55. Růžička (Koma), 60. Růžička (Toman, Hanuljak) – 32. Bartoň (Holec).
Rozhodčí: Petružálek – Belko, Kokrment.
Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.
Diváci: 3117.

Střely na branku: 45:14.„My jsme si představovali, že budeme 0:2 prohrávat, takže tohle bylo příjemné překvapení," komentoval se smíchem parádní vstup do zápasu autor dvou zmíněných branek. Pak trochu vážněji dodal: „Řekli jsme si, že chceme začít hned od začátku, protože mi na startech spíme."

Promluva v třebíčské kabině mezi první a druhou třetí třetinou byla zřejmě hlasitější, protože ve druhém dějství se obraz hry změnil. Hosté začali lépe napadat, což ústilo v nepřesnosti v chomutovské rozehrávce. A dokonce snížili, a to ve vlastním oslabení, když využili aktivního napadání domácích hokejistů. Miroslav Holec vybojoval puk a u levé Hanuljakovy tyče našel Jakuba Bartoně, který s přehledem přehodil beton domácího gólmana a snížil na 1:3.

Ve třetí třetině bylo díky otevřenému stavu ještě stále zaděláno na drama, ale Piráti ho nakonec nepřipustili. Postupně svůj náskok navyšovali a poslední gól si Vladimír Růžička mladší nechal na samotný závěr. Sedm sekund před koncem překonal hostujícího brankáře Kašík a uzavřel tím gólový zápis na stavu 7:1.

V pondělí hrají Piráti opět doma, od 17.30 přivítají v předehrávce Kladno. Bude to stejné představení severočechů?

Pár zajímavostí k zápasu

√  Miroslav Hanuljak se do branky Pirátů postavil poprvé od prvolistopadového derby s Ústím nad Labem. Nejenže pustil jediný gól, dokonce si připsal asistenci u posledního gólu Vladimíra Růžičky.
√  Utkání po střetu u hrazení ve třetí třetině nedohrál domácí kapitán Jiří Drtina, který se za pomoci týmu odbelhal rovnou do šatny.
√  Před úvodním buly proběhlo předání dresu s číslem 250 Štěpánu Hřebejkovi, který v předchozím, symbolicky 31. kole (číslo Hřebejkova dresu), odehrál právě svůj 250. zápas v chomutovském dresu.

S použitím textů na www.piratichomutov.cz