Berani zdolali Piráty. Chomutov prohrál další domácí zápas

Chomutov – Vypadalo to v utkání se Zlínem ze začátku slibně, ale zatím nejsou Piráti „pánem na domácím ledě“. Poslední čtyři zápasy včetně pátečního s Berany prohráli, Zlínu podlehli 1:4.

13.10.2017

Piráti prohráli se Zlínem 1:4.Foto: Deník/Roman Dušek

Do vedení dostal Piráty v 9. minutě Tomica, ale další šance už proměňovali Zlínští. V 16. minutě Tomáš Valenta prostřelil dva hráče Pirátů a Ján Laco neměl šanci zasáhnout. Necelé tři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky se po vhazování dostal k puku Roberts Bukarts a neobsazený zlínský útočník dostal moravský tým do vedení.
Ještě hůře pro Piráty bylo ve 27. minutě. Těsně před koncem přesilovky za vyloučení Ondřeje Dlapu po střele Matějíčka od modré čáry Laco neudržel kotouč a nejrychlejší byl na brankovišti Rihards Bukarts (1:3).

V poslední třetině už obrana středního pásma zlínských Beranů postačila k udržení náskoku. Piráti si tlak vytvořili, ale když nevyužili přesilovku dvanáct minut před koncem třetí třetiny, bylo rozhodnuto. V oslabení podržel několikrát Berany brankář Kašík a i přes drtivý tlak v v přesilové hře se Pirátům nepodařilo vstřelit kontaktní gól.

Čtyři a půl sekundy před koncem pak výhru Zlína zpečetil při power play brankou do prázdné brány Jiří Ondráček.

Tomica (Chomutov): Po chybách jsme dostali dva góly, jeden v oslabení. Při ztrátě 1:3 jsme to chtěli změnit, okénka jsem tam našli, ale byla to už i křeč.

Kašík (Zlín): Pátek třináctého, to je smolný den pro Chomutov. Říkal jsem to sice v nadsázce, ale těší to. V třetí třetině byl Chomutov lepší, ale kluci "padali na hubu". Chomutov si dokáže počkat na šance. Myslím,že jsme to skvěle zvládli.

Piráti Chomutov – Aukro Berani Zlín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Tomica (Vondrka) – 16. Valenta (Matějíček, Roberts Bukarts), 18. Roberts Bukarts (Šťastný, Honejsek), 27. Rihards Bukarts (Matějíček, Okál), 60. J. Ondráček

Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Komárek, Zíka. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 3 924.

Piráti Chomutov: Laco – Flemming, Valach, Grman, Mrázek, Slovák, Dlapa, Rašner – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Lauko, Poletín, Koblasa – Chlouba, V. Tomeček, Chrpa.

Aukro Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Gazda, Matějíček, Řezníček, Petran, Valenta – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Rihards Bukarts, Honejsek – Šťastný, Popelka, O. Veselý – Okál, Klhůfek, Fryšara.

Piráti padli s Mladou Boleslaví na samostatné nájezdy

Chomutov - Piráti neprolomili sérii porážek a připsali si již šestou prohru v řadě. Tentokrát na samostatné nájezdy. Zápas se pro ně vyvíjel dobře. První třetinu vyhráli dvougólovým rozdílem, ale v prostřední části hry Bruslaři vyrovnali. Pak to už byl boj o každý centimetr ledu. Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté.

„Volím od roku 1945,“ říká nejstarší volička Chomutovska

Jirkov - V Jirkově volila Františka Votavová, které je 101 let.

I kdyby na saních, k volbám jdeme. V Chomutově k urnám došli voliči v předstihu

Chomutov –  První hlasy spadly do urny už vteřiny po 14 hodině.

AUTOMIX.CZ / SLEDUJEME ON-LINE

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.