V první třetině měl převahu domácí Piráti, Zlín si za prvních patnáct minut úvodní části hry nevypracoval žádnou příležitost a dokonce ani neohrozil přímou střelou brankáře Kopřivu.

První dvě branky padly jako důsledek přesilových her, obě přesně čtyři sekundy po jejich skončení. Jako první se v 10. minutě prosadil domácí Peter Ölvecký, který se proháčkoval před branku Kašíka a v pádu zasunul puk do sítě. Slovenský útočník tak vstřelil svou druhou branku ve druhém domácím utkání za Chomutov.

Vyrovnání přišlo v polovině 17. minuty, kdy Petr Holík našel od levého mantinelu najíždějícího Robertse Bukartse, jenž dokázal procedit kotouč skulinou mezi Kopřivovým tělem a tyčkou.O 123 sekund Zlín otočil vývoj zápasu. Kotvan našel přihrávkou spoza vlastní brány najíždějícího Davida Šťastného, který unikl po pravé straně. Nejprve trefil Kopřivu do hrudi, odražený kotouč ale už dostal do sítě a zabezpečil Zlínu jednobrankové vedení.

„První třetina nebyla pro nás tak špatná, prvních deset, dvanáct minut jsme hráli dobře. Dostali jsme se do vedení, pak jsme dostali ale dva góly," prohlásil o první třetině trenér Vladimír Růžička.

„Pomohli nám dva góly na konci první třetiny. Nebyli jsme lepším mužstvem, měli jsme horší pohyb. Od druhé třetiny se hra srovnala, my jsme šance proměnili, domácí ne," uznal i kus štěstí na straně Zlína hostující asistent Robert Jurík.

Hned po 20 sekundách druhé třetiny měl velkou příležitost na zvýšení náskoku Holík, který vypíchnul na vlastní obranné modré kotouč Ruttovi, ale v samostatném úniku Kopřivu nepřekonal. Chomutov se proti pozorné hře Zlína jenom těžko prosazoval, k vyrovnání nevedla ani přesilová hra za příliš mnoho zlínských hráčů na ledě. V ní měl největší příležitost Rutta, ale místo střely z kruhu se snažil ještě uvolnit do lepší pozice a o puk přišel.

A tak z ničeho udeřilo na druhé straně, když 34 sekund po skončení domácí přesilové hry se prosadil Roman Vlach. Zlín vyhrál vhazování v útočné třetině, Marušák nahodil puk na domácí branku a zlínský útočník puk před Kopřivou tečoval. Už na tříbrankový rozdíl upravil svým druhým gólem v utkání Bukarts, který střelou mezi betony překvapil Kopřivu, čímž ho současně i vyhnal z branky. Do chomutovské klece se tak v druhém zápase v řadě postavil Strmeň.

Ve třetí třetině chomutovští hokejisté zvýšili důraz a zlepšili bruslení, čehož výsledkem bylo vyloučení Ondřeje Veselého už na začátku 43. minuty. Největší příležitost v početní výhodě měl Vondrka, jeho dorážka šla ale těsně mimo Kašíkové branky. Do přečíslení se v polovině závěrečné třetiny dostali Červenka s Vondrkou, ale Kašík nejenže jejich příležitost zlikvidoval, ale navíc bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

A poslední pátý gól přidal třígólový Bukarts závěrečné minutě v přesilové hře o dva hráče a ve dvou utkáních proti Pirátům si připsal pět gólů. Ve třetí třetině tak slavila úspěch pozorná obranná hra Zlína, což připravilo Chomutovu domácí prohru po sedmi vítězných utkáních. Naposled prohráli Piráti doma 25. října s Třincem 4:5 po prodloužení.

„Soupeř výborně bránil a bylo to těžké dostávat se před jejich bránu. Neměli jsme tlak do brány, nedostávali jsme se do velkých šancí. Soupeř nám pomalu odskakoval a Zlín vyhrál zaslouženě," řekl na adresu utkání Vladimír Růžička.

Petr Šidlík (CHOM): „Nevycházely nám jednoduché věci, nahrávky. Dali jsme supr gól na začátku a vypadalo to, že to pošlape. Pak se nám už ale nedařilo ve všem. Možná je tato porážka a druhá prohra v řadě dobrá v tom, že si sedneme a spadneme trochu na zem."

Petr Holík (ZLÍN): Roberts Bukarts je strašně chytrý hráč, má dobrou střelu a umí si najít pozici. Dokáže i nahrát a promění skoro každou šanci. Hraje se mi s ním dobře. Jeli jsme sem urvat nějaký bod, jeden jsme ztratili doma s Boleslaví a výhry v Chomutově si moc ceníme.

Piráti Chomutov – PSG Zlín 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Ölvecký (Jánošík, Hřebejk) - 17. Bukarts (P. Holík), 19. D. Šťastný (Kotvan, Marušák), 28. R. Vlach (Marušák, O. Veselý), 36. Bukarts (Říčka),60. Bukarts (Marušák, P. Holík)

Rozhodčí: Šindler, Souček – Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:4 + Tomica (CHOM) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci:     5 250.

Piráti Chomutov: Kopřiva (36. Strmeň) – Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Peretiagin (21. Dlapa) – D. Květoň, Červenka, Tomica – Hřebejk, V. Růžička ml., Vondrka – Pospíšil,Ölvecký, Sklenář – Chlouba, Dušek, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

PSG Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Horák, Stuchlík – Bukarts, P. Holík, Říčka – Kubiš, Maruna, Čech - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý – D. Šťastný, Cibák, Sýkora - Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.