„Do playoff potřebujeme defenzivního obránce, který umí přitvrdit v osobních soubojích a má respekt u soupeřů. Proto jsme se rozhodli k výměně Bendy za Schnabela,” řekl k trejdu generální manažer klubu Jaroslav Veverka.

Bez pěti centimetrů dva metry výšky a sto kilo živé váhy. Už jen postava Roberta Schnabela opravdu budí u soupeřů dostatečný respekt. Navíc je urostlý bek důrazným a tvrdým hráčem, který pro ostrý osobní souboj nejde daleko. Před třemi lety ho dokonce Deník Sport vyhlásil za největšího bitkaře české extraligy. „Abych řekl pravdu, mně nejde o to se jen tak prát. Měl bych chránit spoluhráče, kteří dávají góly anebo jsou pro tým důležití.

Ale ne tím způsobem, že se budu prát každý zápas,” komentoval tehdy "ocenění" největšího českého sportovního deníku. A právě schopnost chránit největší hvězdy svého týmu může být jedním z důvodů Schnabelova angažmá. Lze totiž předpokládat, že zejména v playoff se soupeři budou více soustředit na hru chomutovských klíčových hráčů.


bránce Robert Schnabel odešel ještě v juniorském věku za moře, kde sbíral zkušenosti v nižších soutěžích. Postupně se propracoval až do prvního týmu Nashville Predators, za který v nejslavnější soutěži světa odehrál celkem 21 duelů. Během výluky NHL se V roce 2004 vrátil zpátky do vlasti, kde posílil pražskou Spartu. Následovalo dvouleté angažmá v Helsinkách a opětovný návrat do Česka. Před sezónou 2007-08 však nikoliv do Sparty, ale do týmu Kladna, ze kterého ho těsně před koncem přestupního termínu získala tehdy prvoligová Mladá Boleslav. Se Středočechy postoupil Schnabel do nejvyšší soutěže, když mimojiné ve finále pomohl porazit severočeský Chomutov a v následné baráži pak Ústecké Lvy. V dresu středočechů setrval statný zadák i v následující extraligové sezóně. Poslední dva roky pak Schnabel působil ve slovenské extralize.

Obránce Robert Schnabel přichází do Chomutova výměnou za univerzála Jana Bendu. Osmatřicetiletý hokejista s českým i německým pasem začal aktuální ročník v dresu Chomutova, kde odehrál 23 utkání. Následně působil v pražské Slavii, kde nastoupil k dalším 17ti zápasům. S blížícím se koncem přestupního termínu se Benda stěhuje do třetího působiště. Do konce sezóny bude působit v Mladé Boleslavi, která vlastnila hráčská práva Roberta Schnabela. V případě postupu do extraligy může Chomutov na Schnabela uplatnit opční právo na roční hostování.