Co poslední přípravný zápas se Spartou naznačil? Trenér mluvil o tom, že Sparta byla rychlejší. Bylo to tak?

Myslím, že hlavně dávali puky rychleji. Rychleji puky lítali od jejich obránců. Mají hodně zkušené hráče, kteří ví, kdy mají puk i podržet. Ale celkově byli lepší.

Většina branek tam napadala až ke konci, takže to neberete jako velký debakl?

Beru to jako zápas a z každého zápasu si musíme vzít pozitivní věci do dalšího. Když jsme udělali chyby, musíme pracovat na jejich odstranění. Jsem přesvědčený o tom, že ještě máme dost času, abychom hráli dobrý hokej.

Na první domácí zápas přišla pěkná návštěva. Jaké pocity máte ze zápasu v chomutovské aréně?

Jsem příjemně překvapený, fanoušci nás stále povzbuzovali, i když jsme prohrávali. To je velmi pozitivní.

Jaký význam přikládáte seriálu European Trophy?

Myslím, že je to dost velká zkušenost, hlavně pro mladé hráče. Když budou hrávat s týmy z Finska, s mužstvy jako Bratislava, Vídeň, je to pro ně velký hokejový přínos.

Potřebujete si nějakým způsobem rozložit síly, utkání v European Trophy neberete asi jako běžný přátelský zápas?

Tak to vůbec neberu, pro mě je to další zápas, příprava na sezonu. Každé utkání musíme brát zodpovědně. A zápasy European Trophy jsou pro nás dobré. Čím více těžkých zápasů, tím je to pro nás pozitivnější.

Co vůbec říkáte po dvou utkáních výkonům Pirátů?

Pro nás je hlavním cílem najít vlastní tvář. Sehrát se, vědět navzájem o sobě na ledě. Systém je tady trochu jiný než na co jsem byl zvyklý. Jsou tady mladí kluci, kteří nemají tolik zkušeností. Bude to ještě těžká práce, ale jsem přesvědčený, že s tímto mužstvem se dá něco udělat. Tým je dost kvalitní na to, abychom hráli dobrý hokej v české extralize.

Ve třetí třetině jste hrál místo ve druhé v první formaci. Vyhovovalo Vám to více?

Vůbec to tak neberu, jestli to je první nebo druhá formace. Tam, kam mě trenér postaví, budu hrát. Trenér vidí hru, asi potřeboval něco změnit. Je to tady pro mně nové, hodně nových spoluhráčů. Potřebuji najít, s kým si budu nejlépe na ledě rozumět. A trenér to ze střídačky vidí lépe.

Jak jste přivítal, že v kádru je hodně kluků ze Slovenska?

To je super. Ale beru to tak, že mužstvo je mužstvo. Parta je tady super, ale ještě nás čeká hodně práce. Musíme ještě hodně věcí změnit, abychom byli úspěšní.

Extraliga začíná 13. září, ještě máte měsíc. Je to dlouhá doba?

Beru to, že to uteče rychle. I sezóna uteče rychle, nemůžeme se spoléhat na to, že sezóna je dlouhá. Musíme hrát od začátku, od každého zápasu.